EU4 prusya 1600 yılından sonra ne yapılmalı?

MrElitzKrieg

Hectopat
Makaleler
1
Oyunda ilk defa 1600 yılını geçtim 650 saatim olmasına rağmen :D . Iron Man açık durumda Polonya'yı yedim sonra bir daha içimden çıkarttım ki hem prusya hem pl commonwealth olsun. Age of absolutism ve manyfactory konusunda bilgim 0 aynısı kolonicilik içinde geçerli. Aklımda üç plan var prusyayım çok genişleyemiyorum gov capacityden dolayı Polonya'yı yerken yardımcı olan moskof ve Danimarka'yı sattım Fransa, Fas ve osmanlı var müttefik, bunlardan sadece osmanlı kalıcı gibi Fransa zaten her yere yönelmeye başladı. Yanlışlıkla İspanya'nın belini kırdım İngiltere op olmaya başladı. Portekiz'den Afrika kıyısında ada aldım oradan Mali bölgesine çıkıp bir devletten toprak alıp ondan bir kukla ile oraları yönetmek istiyorum ya da kendim alırım Almanya olunca. En önemli mevzu şu ki plc yi kurmazsam çok büyük sıkıntı olacak gibi plc Polonya kukla iken kurulabiliyor mu ya? :D
her türlü tavsiyeye açığım.
Ekran resimleri:

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1290).png
    Ekran Görüntüsü (1290).png
    3,3 MB · Görüntüleme: 203
  • Ekran Görüntüsü (1289).png
    Ekran Görüntüsü (1289).png
    3,4 MB · Görüntüleme: 209
  • Ekran Görüntüsü (1288).png
    Ekran Görüntüsü (1288).png
    3,5 MB · Görüntüleme: 181
  • Ekran Görüntüsü (1287).png
    Ekran Görüntüsü (1287).png
    3,5 MB · Görüntüleme: 187
Son düzenleyen: Moderatör:
Danimarka ve İsveç'e doğru genişle. Lübeck ticareti önemli, ayrıca koloni idea'sı alıp Gine taraflarına doğru koloni yap. Aynı şekilde Karayipler de önemli, büyük ihtimalle Portekiz'indir Karayipler. Caraibas diye geçer, herhangi bir komşu toprağına koloni atıp gelen CB ile kafa at.

Ayrıca Batı Avrupa taraflarına da genişlemelisin.

Din Savaşlarını kim kazandı?

Danimarka ve İsveç'e doğru genişle. Lübeck ticareti önemli, ayrıca koloni Idea'sı alıp gine taraflarına doğru koloni yap. Aynı şekilde karayipler de önemli, büyük ihtimalle Portekiz'indir karayipler. Caraibas diye geçer, herhangi bir komşu toprağına koloni atıp gelen cb ile kafa at.

Ayrıca batı Avrupa taraflarına da genişlemelisin.

Din savaşlarını kim kazandı?

Prusya: Kazandı tabii ki bir hatamı yaptım emin değilim ama protestanlığı ana din yaptım saxonya Full imparator oluyor artık :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Danimarka ve İsveç'e doğru genişle. Lübeck ticareti önemli, ayrıca koloni idea'sı alıp Gine taraflarına doğru koloni yap. Aynı şekilde Karayipler de önemli, büyük ihtimalle Portekiz'indir Karayipler. Caraibas diye geçer, herhangi bir komşu toprağına koloni atıp gelen CB ile kafa at.

Ayrıca Batı Avrupa taraflarına da genişlemelisin.

Din Savaşlarını kim kazandı?
Şuan ki heir den iyi bir heir isyan etti kazanması için ne yapmam lazım orduları vasallarımdan büyük vasallarda engel olmaz şimdi rahat olur

Şuan ki heir den iyi bir heir isyan etti kazanması için ne yapmam lazım orduları vasallarımdan büyük vasallarda engel olmaz şimdi rahat olur
Bırak toprakları ele geçirsin. Birkaç yıl mini duraklama dönemi gibi bir şey yaşarsın ama daha iyi bir heir için değer. Vassallara yapabileceğin bir şey yok. İsyancılar onlardan güçlüyse zaten karışmıyorlar isyanlara.

Bırak toprakları ele geçirsin. Birkaç yıl mini duraklama dönemi gibi bir şey yaşarsın ama daha iyi bir heir için değer. Vassallara yapabileceğin bir şey yok. İsyancılar onlardan güçlüyse zaten karışmıyorlar isyanlara.
Reis sağol valla çok destek oluyorsun :)
Bu arada PLC yi dediğim gibi kurdurasım var Kuklam polonyaya kurdurabilirmiyim gerekli toprakları alınca

Son düzenleme:
tributary devletler kuraviliyor bu puppet devlet ile aynımı yoksa haraçgüzar devlet falanmı tam anlamadım
Tributary bağımsız ancak sana vergi veren devlettir. Hiçbir türlü iç/dış işlerine karışamazsın ve ona garantörlük sağlarsın. Garantörlük karşılığında sana para verir.

Genelde Çin taraflarında oluyor. Mandate of Heaven DLC'si yoksa salla geç.

Geri
Yukarı