EU4'te kral çok sık ölüyor

SahinBey36

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle osmanlı gisiyorum ve 1444 başladım. 1600'lerden beri çok sık kralım ölüyor ve heir in yaşıda henüz küçük oluyor ve konsül geliyor.
Bununla birlikte 2 stability kaybediyorum ve kralım hep gençken ölüyor. Genelde 2-3 evlilik yapmama rağmen heir büyüyene kadar direkt ölüyor.
Sebebini bir türlü anlayamadım, Absoulitsm'den önce hızlı büyüdüğüm için mi diye düşünüyorum ama mantıklı bir sebep bulamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kralını komutan olarak atıyorsan bu ölüm şansını arttırıyor diye biliyorum. Komutan olarak atamıyorsan tamamen şans bence. Bende genelde 70-75 yaşına kadar yaşıyorlar. Bazen 40-50 yaşlarında öldükleri de oluyor ama heirim da zaten yaşı kral olmaya yettiğinden sıkıntı olmuyor. 1444'ten 1821'e kadar 1-2 kez konsüle düşüyor.

Kralını Generale çeviriyor musun?

Evet, bunun sebep olabileceğini düşündüm fakat erken zamanda ölmeyip şimdi ölmesi ilginç geldi.

Kralını komutan olarak atıyorsan bu ölüm şansını arttırıyor diye biliyorum. Komutan olarak atamıyorsan tamamen şans bence. Bende genelde 70-75 yaşına kadar yaşıyorlar. Bazen 40-50 yaşlarında öldükleri de oluyor ama heirim da zaten yaşı kral olmaya yettiğinden sıkıntı olmuyor. 1444'ten 1821'e kadar 1-2 kez konsüle düşüyor.

Bende 1690 yılına kadar yaklaşık 4 kez konsüle düştü. Generale çevirmeyeceğim bundan sonra, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı