Euro nerede değeriyle eşit bozulur?

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Euro bazen zararla bozdurulabiliyormuş, değerinden daha az veriliyormuş. Zarar etmeden, mümkünse kâr ederek Euro nerede bozdurulur? Google Chromecast alacağız kardeşimle. PTT zarar etmeden, mümkünse kâr ederek bozar mı? Yaş sınırı var mı bozmak için?

Alış satış fiyatlarına bak. Alış fiyatı bozduğunda sana verilecek para, satış fiyatı senin satın alacağın para. Ne kadardan aldığına bak, alış fiyatına bak, hesapla, boz.

Her yer sana 30'a veriyorsa 29'a geri alır. Normal ürün satma mantığı işte.

Öyle bir şey yok. Dövizin bir değeri vardır ve o değere göre alış ve satış belirlenir. Alış demek sizden aldığı miktar yani dövizin değerinden düşük olur satış ise size sattığı miktar yani dövizin o anki değerinden fazla şekilde sana satar. Örnek veriyorum şu anda Dolar 26.04 sen hiç bir yerde bunu 26.04'den bozduramazsın daha ucuza bozarlar aynı şey alırken de geçerli hiç bir yerden tam 26.04'e alamazsın daha pahalıya alabilirsin ancak.

En iyi fiyatı resmi tatil olmadığı zamanlarda, hafta içi döviz bürolarından alırsın. Özellikle kapalıçarşı gibi döviz alım satımın fazla olduğu yerlerde bankalara kıyasla daha iyi fiyatlara döviz bozdurursunuz.

Euro bazen zararla bozdurulabiliyormuş, değerinden daha az veriliyormuş. Zarar etmeden, mümkünse kâr ederek Euro nerede bozdurulur? Google Chromecast alacağız kardeşimle. PTT zarar etmeden, mümkünse kâr ederek bozar mı? Yaş sınırı var mı bozmak için?
Nakit ise Euro alımı böyle yapıp yapmayacağını sorabilirsin satıcıya, para üstünü Euro/Dolar/TL verebilir, ona göre de gidip tekrar dönüştürürsün döviz bürosunda.

Bankalardan yapma da.

En iyi fiyatı resmi tatil olmadığı zamanlarda, hafta içi döviz bürolarından alırsın. Özellikle kapalıçarşı gibi döviz alım satımın fazla olduğu yerlerde bankalara kıyasla daha iyi fiyatlara döviz bozdurursunuz.

Aynen öyle kısaca döviz bürolarına bozdurmalı, bankalar ölü fiyat verir çok aciliyeti olmadığı sürece en yakın büro çok uzaktaysa vs bankada bozulur harici büro en iyisi.

Size bir soru soracağım. Bu matematikten ve döviz işlerinden pek anlamam. Size bir soru. Dolandırılmadan (Kayseri gibi bir şehirde olunca bu derde düşüyorum doğal olarak) nereden 50 Euro bozabilirim? Euro bozarak 1300 TL lazım bana.

Bir delilik yapıp PTT alış fiyatını, Euro değerini ve bozacağım Euro miktarını ChatGPT'ye verdim ve alacağım TL'yi hesaplattırdım. Bana uygun. Para ihtiyacımı karşılıyor. PTT üzerinden bozacağım büyük ihtimalle. Hepinize teşekkürler.

Son düzenleme:
Size bir soru soracağım. Bu matematikten ve döviz işlerinden pek anlamam. Size bir soru. Dolandırılmadan (Kayseri gibi bir şehirde olunca bu derde düşüyorum doğal olarak) nereden 50 Euro bozabilirim? Euro bozarak 1300 TL lazım bana.

Bir delilik yapıp PTT alış fiyatını, Euro değerini ve bozacağım Euro miktarını ChatGPT'ye verdim ve alacağım TL'yi hesaplattırdım. Bana uygun. Para ihtiyacımı karşılıyor. PTT üzerinden bozacağım büyük ihtimalle. Hepinize teşekkürler.
Kendin de hesaplayabilirsin böyle delilikler yapmana gerek yok. Banka kaçtan alıyorsa o sayıyı bozduracağın miktarla çarpıyorsun mesela şu anda Ziraat Euro'yu 27.6265'den alıyor 27.6265 çarpı 50 eşittir 1381 TL gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı