Europa Universalis 4'te büyük devletler yıkılmıyor

nebimla

Femtopat
Daha fazla  
Selam, EU4 oynuyorum. Fas ülkesini lakin iberya bana karşı sürekli ilhak girişiminde bulunuyor. Gerek Portekiz gerekse kastilya nadirde olsa aragon. Yani ne yapmam lazım hiçbir şekilde bu devletleri yıkamıyorum. Yıkmayı bırakın iberyaya ayak basamıyorum. Genelde Afrika seferlerine çıkıyorum ama iberya hep aklımda kalıyor. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarihte olduğu gibi yani ? Aslında yapmanız gereken basit. İlk olarak Afrika'da bulunan Portekiz şehri Ceuta'yı alın. Sonra donanmanızı İspanyol veya Portekiz donanmasını yenecek şekilde güçlendirin, Cebelitarık boğazı iç deniz olduğu için "galley" gemileri orada daha efektif ama ekonominiz yetiyorsa yapabildiğiniz kadar carrack yani büyük gemi yapın. Sonra boğazı ablukaya alın böylece düşmanlarınız sizin tarafınıza geçemez. Sonra gemilerinizi limana çekin böylece Granada'da bulunan İspanyollar sizi topraklarınıza geçer ve Ceuta'daki dağ kalesini kuşatırlar sizde tekrar donanmanızı çıkartıp Cebelitarık'ı kapatın böylece İspanyollar geri dönemez. Sonra saldırıp İspanyol ordusunu imha edin(deniz bloklu olduğu için geri çekilmeyecek hepsi direkt ölecek) böyle böyle bütün düşman ordularınızı imha edip sonra İspanyaya çıkıp güle oynaya genişleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı