Ev dışında tuvalet yapamamak

Temiz olmayan ortamda tuvalet yapamamak çok sıkıntılı bir durum. Bence çekinmene gerek yok. O yaşlarda aşamazsan ileride iş hayatında ve askerlikte büyük problem oluyor. Nereden biliyorsun dersen kendimden biliyorum.

Bir önceki sayfadaki arkadaşın anlattığını ben de askerliğin ilk günlerinde yaşadım. O yaşıma kadar ishal vb. acil bir durum olmadıkça temizliğinden emin olmadığım bir yerde hiç büyük abdestimi yapmamıştım. Askere gittim, yer değişti, hava değişti, yediğimiz içtiğimiz şeyler değişti. 5 gün oldu tık yok, 6 gün oldu tık yok. En son baktım böyle olmayacak, 7. günün sabahına alarm kurdum. Gerekirse tuvalette 1 saat oturacağım ama yapacağım diye inat ettim :D yoksa herhalde hastanelik olacaktım ağrıdan. Neyse sonunda zar zor da olsa yapabildim.

Demem o ki bağırsak kaslarını küçük yaştan eğitmekte fayda varmış. Bu kadar titizlik iyi değilmiş. Çok geç anladım. He anladım da ne değişti? İş hayatında da yine aynı sorunum devam ediyor. Millet en kirli tuvaletlerde bile patır patır yaparken ben tuta tuta evin yolunu gözlüyorum :(

Çekinmiyorum yapmak istiyorum ama gelmiyor ancak 15 dk beklersem geliyor her zaman 15 dk bekleme fırsatım olmuyor.
Bu sorununu okulumuzdaki psikoloğa anlatmanda bir sakınca yok. O zaten sana yardım etmek için var.

Eve gidince yapıyordur.

Omulumdaki psikolog bayan olduğu için anlatamıyorum beni disipline verir bayanlara böyle şeyler anlatılmaz eğer psikolog erkek olsaydı anlatırdım.
Tuvaletinizi yaparken video izleyin mesela.

Okulda telefon kullanmak yasak.

Son düzenleme:
1 hafta nasıl tutmayı becerdin onu anlamadım.
Hocam şöyle anlatayım size, 1 hafta tutuyorsun mesela geziyorsun karın tarafında hep ağrı var ama en çok ağrı gece uyurken oluyor. Yapmak istiyorun tuvalete giriyorsun gece yapamıyorsun gelmiyor, olmuyor hocam. Tek korkum vardı uçakta basınç yüzüne inşallah fırlamaz diyordum ama olmadı. Ailem aldı bizi kızı bıraktık diyorum bizimkilere eve ışınlayın beni, böyle böyle tuttum 1 hafta.

Bende küçüklüğümden beridir olan bir şey. Herhalde bağırsaklar küçük diye. Belki soğuktandır. Belki de bir hastalıktır. Yıllardır ilçemizden yakın illere(70-150 km)gezmeye gideriz. Her gittiğimizde benim tuvaletim geliyordu. Ne olduysa anlamadım ama son 2-3 yıldır, ki ergenliğe girmemle de alakalı olabilir, hiç gelmiyor tuvaletim. 1-2 günde bir büyük tuvaletimi, günde 1-2 kez de küçük tuvaletimi yapıyorum. Size önerim, 5 ve 6. sınıfta benim kullandığım taktiği kullanın, evden çıkmadan önce gerekirse 20 dk sürsün tuvaletinizi yapıp çıkın. Konu biraz eski, farkındayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı