Ev için internet önerisi

FarukS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, kuzenim ve ailesi evlerinde var olan Türk Telekom interneti bırakıp yeni bir internet bağlatmak istiyorlar. 80 TL bandında önerebileceğiniz bir firma var mıdır? TurkNet altyapı testinde 100 Mbps çıkıyor.

Testlerdeki sonuçlara aldanmayın, sizin alacağınız en fazla test sonucunun 5-10 Mbps altıdır. Onların sonuçlarında dağıtımdaki hız çıkıyor genelde. Sizin modemde alacağınız haliyle daha düşük oluyor.

Bunu öğrenmenin bir yolu var mı? Yoksa sitedeki 100 yazısına inanalım mı?
Ben TürkNet kullanıyorum. Köyde Sistemde 95 Mbps gözüküyordu 55 Mbps alabildim. Şuan İstanbul'a taşındım sistemde 75 Mbps gözüküyor ama 35 Mbps lik paketi kullanıyorum. Modemden baktığımda 90 Mbps üstü geldiğini gösteriyor.

Önemli olan hat değerleriniz. Sitede yazan hızı verebiliyorlar fakat altyapı sağlığınız bu hızı kaldırmazsa sıkıntılar ortaya çıkar, kopmalar vb. Şu an halihazırda TürkNet kullanıcısıyım ve benim adresimi de sorguladığımda 100Mbps gösteriyor. 93Mbps'a kadar çok rahat alıyorum bu değeri.

Önemli olan hat değerleriniz. Sitede yazan hızı verebiliyorlar fakat altyapı sağlığınız bu hızı kaldırmazsa sıkıntılar ortaya çıkar, kopmalar vb. Şu an halihazırda TürkNet kullanıcısıyım ve benim adresimi de sorguladığımda 100Mbps gösteriyor. 93Mbps'a kadar çok rahat alıyorum bu değeri.
Tesadüf mü yoksa başka sebep mi bilmem hızımı arttırdığımda köydeki herkesin interneti kesilmişti bir kaç günlüğüne bende geri düşürmüştüm.

Geri
Yukarı