Ev interneti için Türk Telekom mu? Turkcell mi?

Evde internet sağlayıcısı olarak hangisi daha iyidir?

• Oy verenlerin toplamı
    16

Berkay Kiraz

Hectopat
Makaleler
10
Yer
Afyon
Merhabalar, bu işi direkt anketle çözmek istiyorum. Ve sormak istediğim birkaç soru var.
1. Turkcell'in verdiği modem, internetten alınan farklı bir modemle değiştirilebilir mi? Türk Telekom'da var fakat Turkcell'den emin değilim.
2. Hangisi daha avantajlı ve daha seri? Fiber 100mbps alacağım hangisini seçersem seçeyim.

Anketi işaretler ve sorularıma yardımcı olursanız çok sevinirim. Büyük ihtimal alacağım modem;

Merhaba, bu işi direkt anketle çözmek istiyorum. Ve sormak istediğim birkaç soru var.
1. Turkcell'in verdiği modem, internetten alınan farklı bir modemle değiştirilebilir mi? Türk Telekom'da var fakat Turkcell'den emin değilim.
2. hangisi daha avantajlı ve daha seri? Fiber 100Mbps alacağım hangisini seçersem seçeyim.

Anketi işaretler ve sorularıma yardımcı olursanız çok sevinirim. Büyük ihtimal alacağım modem;

Bizde Kablonet vardı eskiden bayağı iyiydi.

Turkcell geçmeni öneririm fakat kendi modeminle değiştiremezsin ki gerek yok. Adamlar zaten 5G ve Wİ-Fİ 6 Modem veriyorlar. Türk Telekom'la çok ping ve altyapı sorunu çekersin. (10 Yıllık bir kullanıcı olarak.) Şuan SuperOnline kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım 2 senedir. Ping sorunu yaşadığımda hemen arıyorum 5 dakikada ayarı yapıyorlar geri gidiyor. TürkTelekom haftada bir saha ekipleri yüzünden 3-4 saat altyapıyı kesiyor. Hayırlı alımlar dilerim umarım memnun kalırsın. Bu arada 100 MBPS aldığında sana gelen hız 200 MBPS onuda söyleyeyim. Fiber altyapımız 7 yıllık.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hocam, oturduğunuz yere göre değişiyor. Bi' bakıyorsun adam Superonline'a sövüp TT'yi övüyor, öbürüne bakıyorsun adam tam tersi. Bi' bakıyorsun birisi ikisine de sövüp TurkNet kullanıyor, diğeri TurkNet'ten hiç memnun değil, çile çekmiş ondan. Bu durumda büyük ihtimal en sağlıklı analiz Türkiye geneli için olur. Türkiye'deki tüm evde internet abonelerinin verisiyle analiz yapılması gerekir.

Ha konu açarsınız öylesine, o başka tabi.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hocam, oturduğunuz yere göre değişiyor. Bi' bakıyorsun adam Superonline'a sövüp TT'yi övüyor, öbürüne bakıyorsun adam tam tersi. Bi' bakıyorsun birisi ikisine de sövüp TurkNet kullanıyor, diğeri TurkNet'ten hiç memnun değil, çile çekmiş ondan. Bu durumda büyük ihtimal en sağlıklı analiz Türkiye geneli için olur. Türkiye'deki tüm evde internet abonelerinin verisiyle analiz yapılması gerekir.

Ha konu açarsınız öylesine, o başka tabi.
Aslında arkadaş oturduğu ilçe ve mahalleyi söylese kesin birşey söyleyebiliriz. Dediğinde haklısın.

Altyapınıza göre değişir. Komşularınızın hangi interneti kullandıklarına bir bakın isterseniz wifi kısmından. Bazen gözükebiliyor. İletişiminiz varsa da sormanızı tavsiye ederim. Ayrıca internet fiyatları çok hızlı arttığından taahhüt de düşünebilirsiniz. Eğer taşınma durumunuz olursa ve yeni adresinizde mevcut internet sağlayıcınızın altyapısı olmazsa ek masraf ödemeden abonelikten çıkabiliyorsunuz. Ben Kablonet kullanıyorum baya memnunum.

Geri
Yukarı