Ev İnternetinde Yüksek Ping ve Hız Sorunu

Mephorâsh

Hectopat
Öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar. Bu zor günlerde Allah hepimize kolaylık versin. Konuya geçiyorum şimdi, sorunum şudur:

Yaklaşık 1-2 haftadır yeni eve taşınma telaşı içerisindeyiz. Bu süre içerisinde internet nakil işlemleri vs. gerçekleştiğinden beri internetim inanılmaz derece kötüleşmeye başladı. Nakil işlemi sırasında yaşandığını düşündüm fakat durum pek öyle olmadı. Nakil işlemi bitti yeni evimizde yaklaşık olarak 1 haftadır ikamet etmekteyiz fakat internette bir değişim olmadı. Taşındığımız yer eski evimize çok uzak değil hatta 100 metre gibi bir mesafe bile yok diyebilirim. Aynı sokak içerisinde yer alıyor iki ev de. O yüzden altyapısal bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Taşınma sırasında yeni eve yeni modem ile geçiş yaptık modem kurulumunu başarılı bir şekilde hallettim. Modem alınalı 1 hafta geçmediğini söyleyebilirim rahatlıkla o yüzden modemden kaynaklı bir problem olduğunu da düşünmüyorum. Bir kaç kere Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayıp verilen interneti sorgulamalarını istediğimde herhangi bir sorun göremediklerini söylediler. Ama ben deli gibi ping ve hız sorunu yaşıyorum. Biraz bahsetmem gerekirse cmd üzerinden "ping google.com" komutu ile ortalama 250-300 ping arasında bir ping alıyorum. Online oyunlara girdiğimde ise durum biraz daha değişiyor, mesela lol oynarken 1k ping sabit oynuyorum bazen 28k falan oluyor. Oynamayı geçtim hareket etmek bile imkansız nerdeyse. Modem, kabloların yetersiz uzunluğu sebebiyle bilgisayarıma kablosuz bir şekilde bağlı aynı eski evde olduğu gibi ayrıca yine eski evde olduğu gibi internete bağlı cihaz sayısı ben ve ablamdan başkası değil. Sorunun kaynağını çözemedim ama bu sorundan çok müzdaribim. Anlayan eden birileri varsa ve yardım ederse çok sevinirim. İyi forumlar.

bende yaşıyordum o problemi
kablo bağlantılarını kontrol et
evin içindeki tesisatı kontrol et
modemi sıfırla bu hızlandırmak için zaten bunları denemeycek kadar cahil değilim deyip küfür etme lütfen :)
olmadı ana sunucudan evin içinde port değil de eve gelen sunucudan sen direk kablo ile al interneti
çok yere danıştım toplam 5 internet sağlayıcı firma ile görüştüm karşılaştığım bütün cevaplar bunlar oldu ana sunucunda port değiştirmemle düzeldi gibi 24 mbit internet kullanıyorum 16-20 arasında gidip geliyor alt yapının izin verebildiği kadar kullanabiliyorsun yani sokak değişikliği olabilir ama evin de tesisat durumu öneli

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı