Ev sahibi kiraya bir anda %380 zam yapmak istiyor

Yıllarca ucuza kiraya oturmuşsunuz 2400 lira artık hiçbir şey. Eğer ev sahibinin talep ettiği fiyatı ödeyemiyorsanız ev sahibinden süre isteyip farklı bir yere geçin. Çingenelik yapıp ev sahibinin hakkına girmeye gerek yok.

Hocam evin konumunu bilmiyoruz, değeri, ne kadar edeceği hakkında bir fikrimiz yok. Belki evin kira değeri 5000TL, ön yargılı konuşmayın bence.

Oturduğumuz yere taşınalı daha 1 sene oldu?

Bir sene boyunca ucuza oturmuşsun işte daha ne olsun. Ev sahibiyle anlaşmaktan başka bir çözüm yok. Normal kiralar bile büyük şehirlerde 15 bin lira bunun yanında ev sahibi size insaflı davranmış.

1 senede böyle bir hakkı yok. Çıkmayacağınızı söyleyip dava açmasını söyleyin. Mahkeme sizi haklı bulacaktır. Tabii kiraları tam ödediyseniz. Eğer 1 kirayı 1 lira bile eksik ödediyseniz mahkeme ev sahibini haklı bulup sizi çıkartabilir.

Yok öyle bir şey.

1 senede böyle bir hakkı yok. Çıkmayacağınızı söyleyip dava açmasını söyleyin. Mahkeme sizi haklı bulacaktır. Tabii kiraları tam ödediyseniz. Eğer 1 kirayı 1 lira bile eksik ödediyseniz mahkeme ev sahibini haklı bulup sizi çıkartabilir.

Başka eve çıkacağız büyük ihtimalle malum bu aralar kiracı ev sahibi olayları çok arttı mecbur artık.

Başka eve çıkacağız büyük ihtimalle malum bu aralar kiracı ev sahibi olayları çok arttı mecbur artık.

Dostum başka uygun yere taşınsanız dünyanın taşınma masrafını yapacaksınız üstüne üstlük taşındığınız yerde de 1 sene sonra pahalı zam isteyecekler. Yani 2400'lük evden çıkıp 3000'e ev bulamazsınız ben şu an 1+0 eve 3000 TL ödüyorum alt katımdaki boşalan daireye aynı ev sahibi 8000 TL istiyor yani artık öyle ucuza ev falan yok. Ev sahibinizle görüşün 5000-6000 gibi bir fiyata fit olun.

Geri
Yukarı