Ev stüdyosu için kondenser mikrofon önerisi

Lokslaft

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Stüdyo kuruyorum. Kendi kayıtlarım için orta seviye bir kondenser mikrofon önerisi ya da kullanan tavsiye eden arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

Stüdyo kuruyorum. Kendi kayıtlarım için orta seviye bir kondenser mikrofon önerisi ya da kullanan tavsiye eden arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.
Orta diye düşünüyorsak niyeyse aklıma Audio-Technica AT2020 geliyor.

Bir de @BilgisayarKurdu 'na soralım, görmüştüm kendisini bu tip konularda destek olurken.

Profesyonel seviyede iş yapmak istiyorsan bizim yapacağımız tavsiyeler yetersiz kalabilir veya en doğru yönlendirme olmayabilir. Profesyonel kaygılar beslemiyorsan "Behringer UMC22" gibi 2 kanal bir ses kartı mutlaka almalısın. Bağlayacağın dizüstü sistem veya anakartın ses yongası ile condenser mikrofonları besleyemeyebilirsin. Tabi USB tipi besleme ile yüksek direnç çalışan tipte modelleri de olabiliyor mikrofonların.

Mikrofon tarafında ise ne yapmak istediğin çok önemli. Aşağıdaki linkteki mikrofon tutacağı Sennheiser markasına ait, yalnızca ilgili mikrofon tutacağını alabilirsin örneğin, benim satın alacaklarım listelerinde olan bir mikron tutacağı.

Son olarak Podmic modeli şayet bütçen yetiyor ise hoş bir model - çok kullandım test ettim, sağlam bir mikrofon tutacağı ile birlikte kullanabilirsin.

Bu arada UMC22 ses kartı ve BM800 olacak geçen 500TL'lik condenser mikrofonlar ile aşağıdaki gibi videolar hazırlayabiliyorum. Dilersen incele, ses kartın olduğu müddetçe - beslemesini sağlayabildiğin müddetçe dip gürültüsüz - kaliteli işler çıkarabilirsin rahatlıkla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı