Ev tesisatı değişimi için hangi internet kablosu gerekli?

Mirac Acar

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sarıyer
Daha fazla  
Merhaba, evimizin elektrik tesisatı değişiyor. Apartmandaki TT kutusundan eve gelen gri renkteki kablo yaklaşık 15 senelik, değişmesi lazım ancak hangi kabloyu almalıyız hiçbir bilgim yok. Bir de elektrikçi 3 odaya duvardan kablo cekeceğini söyledi. Pek anlayamadım. Bu konularda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Genelde telefon kablosu çekilir. İyi bir kablo ile sıkıntı olmaz. Bazı evlerde ise CAT kablo da çekiliyor.

Hocam bu kablo modemden pc ye internet almak için mi? Bu kabloyu siz duvarda ki ethernet çıkış yuvasına mı takıyorsunuz modeme mi?
Bu bildiğimiz klasik Ethernet kablosu. Bunu ben modemden pc ye internet almak için kullanmıyorum. Bunu aldım Elektrikçi geldi ucunu kesti Apartman'ın içinden aşağıdaki ana yerden evime kadar bu kabloyu çekti CAT6 kablosu oluyor işte.

Bu bildiğimiz klasik Ethernet kablosu. Bunu ben modemden PC'ye internet almak için kullanmıyorum. Bunu aldım Elektrikçi geldi ucunu kesti Apartman'ın içinden aşağıdaki ana yerden evime kadar bu kabloyu çekti CAT6 kablosu oluyor işte.

Teşekkü ederim. Konuyla alakasız ama PSU can memnun musunuz? Bende aldım henüz deneme fırsatım olmadı. Sessiz mi?

Geri
Yukarı