Ev tipi yazıcı tavsiyesi

blackbat

Hectopat
Yazıcı ihtiyacım var evdeki PC'de kullanmak için yazıcılar hakkında pek bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Bütçe 350 TL'ye kadar kartuş lazer. Hangisi daha hesaplı gelir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Benim gibi eski kartuşlu bir yazıcın varsa bitmeyen kartuş sistemine dönüştürüp kullanabilirsin cüzi bir miktar karşılığı. 100 TL'ye Canon MP250 yazıcımı bitmeyen kartuş sistemine dönüştürttüm ve çok memnunum. Bitmeyen sistemli yeni bir yazıcı almak isterdim ancak 100 TL'nin çok çok üzerinde maliyeti olacaktı bana. Ayrıca elektronik çöplük üretmeyi de hiç sevmem bu yüzden tercihimi bu yönde kullandım.

Kartuşlu yazıcı almaya kesin karar verdiniz mi? Çünkü bir süre kullanmayınca kartuşlar kuruyor ve yazmıyor. Az da olsa devamlı kullanmak gerekiyor. Kartuşlar da aşırı pahalanmış. 1 sene evvel 40 TL ye aldığımız kartuş olmuş 90 TL. Bunları göz önünde bulundurarak karar verin.
Tonerli yazıcılar biraz daha pahalı ama onlarda kuruma ve süreklilik derdi yok. İstersen 1 sene ara ver sonra tekrar yazdır, bir problem olmuyor. Ben seneler evvel Brother HL -1111 yazıcısını 200TL ye almıştım şimdi 800TL civarında olmuş. Yani bilemedim ne tavsiye edeceğimi.

Geri
Yukarı