Ev yapımı Custom sıvı soğutma

Gerçekten tebrikler. Fakat güvenilir görünmüyor. Versiyon 2 de düzenlemeler yapmak şart.
Hocam tüm sistemi sadece pompayı çalıştırarak 1 gün boyunca test ettim ve bir sızıntı olmadı. Yaklaşık 1 aydır da her gün yoğun olarak kullanıyorum. Gerekli her yeri kelepçe ve sıvı conta ile sağlamlaştırdım. Senelik bakımında daha da sağlamlaştırıcam umarım :)

O zaman custom sıvı soğutmalar neden bu kadar pahalı ya ? Aslında 2. versiyonda bağlantı noktaları biraz daha güvenli olsa kullanılabilir.
Her ne kadar uygun fiyatlı olsa da çok emek isteyen ve çok riskli bir proje. Pahalı olmasının sebebi sanırım budur. Ama bazen risk almak faydalı olabiliyor görüldüğü gibi. Yaz sıcağında ekran kartını 40 derece görünce şok oldum resmen :D

Her ne kadar uygun fiyatlı olsa da çok emek isteyen ve çok riskli bir proje. Pahalı olmasının sebebi sanırım budur. Ama bazen risk almak faydalı olabiliyor görüldüğü gibi. Yaz sıcağında ekran kartını 40 derece görünce şok oldum resmen :D
V2 yapacaksanız onu da etiketleyip paylaşmanızı beklerim. :D

Hocam elinize sağlık. Harika görünüyor ama stabil mi? Güvenliği açısından nasıl tedbirler aldınız?
Hortumları ısıtarak birbirine geçirdiğim için sızdırma yapmıyolar. Üstüne kelepçe taktım ve her yerine sıvı contayı dayadım. Sıvı sıcaklığı hiç bir zaman 35i geçmediği için herhangi bir genleşme vs olmuyor. Bu nedenle herhangi bir güvenlik açığı yok :)

Yeni konular

Geri
Yukarı