Sıvı soğutma yapımı

saY

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şöyle bir videoyla karşılaştım. Sizce bir tesisatçı bunu ortalama kaç TL'ye yapabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şöyle bir videoyla karşılaştım. Sizce bir tesisatçı bunu ortalama kaç TL'ye yapabilir?
elinde halihazırda malzeme varsa düşük bütçeli bir sistem için yapılabilir fakat bence gereksiz.

Elimde malzeme yok ve stok soğutucumdan memnunum. 300-400TL ye kule tipi soğutucu almaktansa bunu yaptırmak daha ucuz ve performanslı olur mu?
Böyle bir sistemi asla o fiyata yaptıramazsın, malzemeyi bırak videodaki iş hobi fantezi arası bir şey.Hatta parayla bile yapacak birini bulmak zor.

Selam arkadaşlar, yanılmıyorsam sadece bildiğimiz radyatör ile soğutuyor, radyatörü nde büyüklüğünü net göremedim. Sadece su haznesi kapasitesi geniş o kadar öyle abartı değil, aaa diyecek bir buluş yok ortada, pek bir şey anlayamadım. İyi güzel diyeyim istiyorum ama, benim kendim yaptığım ile karşılaştırayım diyorum gülünç olur. Kaçırmışsınız sanırım ayrıntıyı, videodaki arkadaşın üzerin de mont var, kaç derece ortam da bu değere ulaşmış? Yükte 58 diyor, hay hay ama kesmedi beni. Normal bir hava şartların da, güzel bir sıvı soğutma ile zaten bu değere ulaşmak mümkün değik mi? Yazın bile en az 37 derece hava ortamında, boşta 22, 24 yükte 51 dereceyi zor geçiyor. O videodaki gereksiz sistemi yapman çok basit. İşlemci üzerine gereksiz yere uğraştığı heatsink yerine 15 TL'ye satılan bir aluminyum su bloğu yapabilirsin. İstediğin şekilde züccaciye de satılan dekoratif cam kavanozlar var su haznesi olarak kullanırsın. (Büyüklüğü sana bağlı.) koçtaş ta 12 mm şeffaf boru var alabilirsin. Su pompası için de aliexpraessden sipariş verebilirsin, 50 TL'ye güzel pompalar var, devirdaim de böyle gerçekleşmiş olur. Hepsi bu kadar. Bu videodaki sistem için yapmak istediğin bütçe, su bloğu 15 TL+büyük boy su haznesi, kapasite 1 litre veya daha üstü 25TL+pompa 50TL, 2 metre şeffaf hortum 15 TL, radyatör en az 400 TL? =505 istediğin değeri verir mi? Emin değilim. Radyatör önemli burada. Hepsi bu el becerin var ise çok basit ama, emeğine değmesi gerekir. Benim sistemin yanına yaklaşamaz o garanti.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı