Evcil hayvan önerisi

Merhaba, günlük iş temposuyla yoğun bir şekilde çalışan bir muhasebeci olarak, evde uzun saatler boyunca bulunamıyorum. Ancak, işten sonra eve geldiğimde bir evcil hayvanla vakit geçirmek ve ona bakmak beni mutlu eder diye düşünüyorum. Dolayısıyla, günde yaklaşık 10 saat evde olmadığımı ve evcil hayvanımın bu süre zarfında yalnız kalacağını göz önünde bulundurarak, uygun bir evcil hayvan arayışındayım.

Günde yaklaşık 10 saat çalışıyorum ve evde olmadığım zamanlarda evcil hayvanımın yalnız kalacağını biliyorum. Bu nedenle, az bakım gerektiren ve yalnız kalmaya alışabilen bir evcil hayvan tercih etmeyi düşünüyorum.

Muhabbet kuşu ve kedi istemiyorum.

İşten sonra eve döndüğümde evcil hayvanımla ilgilenecek ve ona zaman ayırabileceğimden eminim. Ancak, uzun saatler boyunca yalnız kalacağı için evcil hayvanımın bu duruma uyum sağlayabilmesi önemli.

Papağan al. Kankimden memnunum ben 😄

Dosya Ekleri

• EDCF07D3-7CF2-41B5-B3D0-FE7629D6F01C.jpeg
    EDCF07D3-7CF2-41B5-B3D0-FE7629D6F01C.jpeg
    74,7 KB · Görüntüleme: 20
Hocam 2'si tek kaldığı için depresyona girmemiş olabilir mi hani hayvan?
Tek bir hayvan alacak. Max. 1 ayda ölür depresyona girip.
Bir cennet papağanı ile iki tanenin bakımı arasında hiç bir iş yükü değişimi yok. Konu sahibi arkadaşım da iki tane alır cennet papağanı keyfine bakar?

Merhaba, günlük iş temposuyla yoğun bir şekilde çalışan bir muhasebeci olarak, evde uzun saatler boyunca bulunamıyorum. Ancak, işten sonra eve geldiğimde bir evcil hayvanla vakit geçirmek ve ona bakmak beni mutlu eder diye düşünüyorum. Dolayısıyla, günde yaklaşık 10 saat evde olmadığımı ve evcil hayvanımın bu süre zarfında yalnız kalacağını göz önünde bulundurarak, uygun bir evcil hayvan arayışındayım.

Günde yaklaşık 10 saat çalışıyorum ve evde olmadığım zamanlarda evcil hayvanımın yalnız kalacağını biliyorum. Bu nedenle, az bakım gerektiren ve yalnız kalmaya alışabilen bir evcil hayvan tercih etmeyi düşünüyorum.

Muhabbet kuşu ve kedi istemiyorum.

İşten sonra eve döndüğümde evcil hayvanımla ilgilenecek ve ona zaman ayırabileceğimden eminim. Ancak, uzun saatler boyunca yalnız kalacağı için evcil hayvanımın bu duruma uyum sağlayabilmesi önemli.

Evcil hayvanlar sosyallik ve ilgi ister. Madem evde çok bulunamayacaksınız, balık gibi türlere yönelin. Cüce vatoz balığı alın. Yaşam koşullarına karşı toleransı yüksek bir canlıdır. O kadar boşlamam diyorsanız, yanına birkaç tanede Japon balığı alın. Uyumlu türlerdir.

Aşırı tatlıymış hocam. Bunun cinsi ne?

Sağ ol dostum. Cennet papağanı ama ilgi istiyorlar. Yani 10 saat evde durmaman biraz sorun olabilir. Ama gerçekten iyi arkadaş oluyorlar evde. Boyları da küçük. İdeal yani. 😄

Anlattıklarına ve şartlara uyan tek hayvan balık hocam güzel bir akvaryum yap doldur zevkine göre balıkları hem huzurda verir
Evet, hocam, şu anda ben de aynı fikirdeyim. Eğer şartlar sadece balığa uygunsa, en güzel akvaryumu yapmaya çalışayım. Hem evin atmosferi değişir hem de benim için de huzur verici ufak bir hobi olur. Önerileriniz için herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı