Evcil hayvanı ölen var mı?

Hayvanlara çok bağlanıyoruz. Aslında bağlanmamamız lazım. Ama maalesef elde değil. Benim de kedim var, bir şey olacak diye aklım çıkıyor. Ben de çok evlat kaybettim. Yaşları maalesef ömürlük dostluğa el vermiyor. Kediler köpeklere göre biraz daha fazla yaşayabiliyor. Keşke aynı ömürlere sahip olabilseydik. Bir gün aramızdan göçeceklerini bilerek sevmemiz gerek. Ancak yerlerine başka bir bebek sahiplenerek acı bastırılıyor. Yine de unutulmuyorlar. Çünkü hepsi ayrı karakterlere sahip ve insanlar gibi nankör değiller. Başın sağolsun.

2 gün önce doğum yapan bir anne köpek 4 tane yavruyu yiyerek öldürdü. Öbürlerini kurtardık. Ama çiftleştiği köpek sanırım kardeşlerindenmiş, o yüzden yiyormuş. Ama kurtardıklarımızdan biri daha öldü. Ablam bir çok hayvana baktığı için gözlerinin önünde bir sürü hayvan ölüyor açıkcası. Bir tane kedimizin ise ağzından, burnundan, makatından kurtlar çıkmış. Kurtlar derisinden dışarı çıkıp geri derisinin içine giriyormuş sanırım. Vıcık vıcık ses çıkıyormuş. Sonra kurtlar organlarını yediği için ölmüş. Bu olay ise 10 yıl önce falan olmuş.

Henüz benim yaşadığım evde evcil hayvanım ölmedi.
Çok zor ya ablanız vet herhalde kolay gelsin.🙂

Hayvanlara çok bağlanıyoruz. Aslında bağlanmamamız lazım. Ama maalesef elde değil. Benim de kedim var, bir şey olacak diye aklım çıkıyor. Ben de çok evlat kaybettim. Yaşları maalesef ömürlük dostluğa el vermiyor. Kediler köpeklere göre biraz daha fazla yaşayabiliyor. Keşke aynı ömürlere sahip olabilseydik. Bir gün aramızdan göçeceklerini bilerek sevmemiz gerek. Ancak yerlerine başka bir bebek sahiplenerek acı bastırılıyor. Yine de unutulmuyorlar. Çünkü hepsi ayrı karakterlere sahip ve insanlar gibi nankör değiller. Başın sağolsun.
Sağol kardeşim.
Veteriner

Yeni konular

Geri
Yukarı