Evde ADSL internet kullanmak için modem önerisi

Anthony Hopkins

Hectopat
Yıllardır kullandığım ZyXEL marka modemin güç ışığı bazen kırmızı yanıyor bazen de yeşil yanıp sönüyor. Bilgisayara kabloyla bağlı olmasına rağmen bağlantı kesilebiliyor. Wifi bağlantısı da aynı şekilde kopup duruyor. Son dönemde çok olmaya başladı ve ömrünü tamamlıyor sanırım. Tiz ses de çıkarıyor arada. ADSL internet kullanıyorum ve 10 Mbps fazla erişim yok zaten. Oturma odası ile çocuk arasında mutfak var ve oturma odasından da erişim çok kısıtlı. Çocuk odasında bulunuyor modem. Modem değiştirmek için F/P tavsiyelerinizi bekliyorum. Kurulumu hakkında da bir bilgim yok. Yerel internet kullanıyorum ve çatıdaki alıcıyla antenden internet çekiyoruz. Kabloyla modeme geliyor. Bu yeni modem için bir problem olabilir mi? Bilgim yok.

Keenetic Omni DSL az önce kurdum ve kullanmaya başladım. 8 mbps paket kullanmama rağmen önceki modemim de hiç 7 mbps hızı görmememiştim. 5 belki 6'yı zor görürdüm. Bu modem de ilk kez 7'yi gördüm. Yarın da inşallah bir sorun olmazsa TurkNet'e geçiyorum o zaman yüksek hız da alabilirim ama modem çok iyi gerçekten. Sayfa yükleme hızının arttığını fark ettiriyor gibi resmen. Kendi içinde reklam engelleyici var. Artık eklenti kurmama gerek yok. VPN'de varmış ama yapamadım bir türlü. @rootz sen yapabildin mi acaba ?

@AirLife VPN ile uğraşmadım ama reklam engelleyiciyi denedim.

Açtıktan sonra iş görüyor arada DNS sunucusu çöküyor kapatıyorum 1 gün sonra geri açıyorum reklam engelleyici firma sunucuyu düzeltiyor o arada.

Geri
Yukarı