Evde bakımı yapılabilecek balık önerisi

yiğitarda

Centipat
Merhaba evde balık beslemek istiyorum elimde 200 litrelik bir akvaryum var 15-20 tane balık koymayı düşünüyorum. Ama hangi cins almalıyım karar vermedim. Ayrıca farklı cins balıkları aynı akvaryuma koyarsam. Sıkıntı olur mu?​

Bütçe 900TL.

Merhaba evde balık beslemek istiyorum elimde 200 litrelik bir akvaryum var 15-20 tane balık koymayı düşünüyorum. Ama hangi cins almalıyım karar vermedim. Ayrıca farklı cins balıkları aynı akvaryuma koyarsam. Sıkıntı olur mu?​

Bütçe 900TL.
Hocam farklı hayvanları koyma konusu karışık her balığın anlaştığı tür var. Mesela beta balıklarının yanına beta balığı koysanız bile 1i kesinlikle ölür (öldürülür). Ondan dolayı ilk önce alacağınız balık türünü bulmanız gerek ona göre öneri yaparım.

Hocam aklımda Parkinson Rainbow balığı var.
"Parkinson Gökkuşağı Balığı, çoğu topluluk balığıyla birlikte tutulabilir; ancak en iyi tank arkadaşları diğer Gökkuşağı Balıkları, daha büyük Tetralar, Barblar, Daniolar, Cüce Çiklitler ve Yayın Balığı olabilir." İnternette bu tip bir bilgiye ulaştım bildiğim bir balık türü değildi.

Bütçe 900TL.
Merhaba bu tarz akvaryumlarda güzel bir tasarım yaparsanız ve bakımına dikkat ederseniz görünüş açısından lepistes ve neon tetralar harika olur.

Betta önermem başka cinsler ile her zaman risk teşkil eder. Küçük akvaryumlarda tek başlarına çok daha iyi olurlar.

Hocam öncelikle nasıl bir akvaryum kuracağınız önemli burada. Balığı kurduğunuz akvaryuma göre seçmeniz daha mantıklı olur. Eğer Ph'ı düşük kök ile dekore edilmiş bir akvaryum kuracak iseniz, küçük Amerikan türleri koyup görsel için yanında sürü için neon, kardinal ve kırmızı burun tetra türlerini ekleyebilirsiniz. Dip kısımda ki popülasyon için ise panda çöpçü L144 cüce vatoz ve salyangoz türleri öneririm. Bunların yanına da 2 çift apisto türü eklerseniz görsel çok güzel olur akvaryumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı