Evde beslemek için hayvan önerisi

Öncelikle bakacağınız canlının da bir can olduğunu unutmayın ona göre alın, sıkıldığınız için alıp hevesiniz geçince ilgilenmeyecekseniz kendinize farklı bir uğraş edinmenizi tavsiye ederim. Balık bakımı kolaydır ama çok kısa süre içinde ölüyorlar üzülebilirsin. Muhabbet kuşu bakmaya istekliysen mantıklı bir tercih olur.

Sıkıldığın için hayvan almamalısın. Hayvan sıkıntını giderme aracı değildir. Yine de bilgilendirme yapayım. Bakımı en kolay hayvan kedidir. Kedi kendi bakımı kendisi yapar, tek yapman ayda bir tırnaklarını kesmek ve veteriner ile ilgili işlerini halletmek. Kuş kafesi çok fazla kirletir. Sabah temizlersin yıkarsın kafesi, akşama yine b*k pislik doldurur içine ve koku yapar. Balık desen elle tutulmaz sevilmez bir canlı tek yaptığın suyunu değiştirmek ve su yüzeyine yem atmak. Her neyse dediğim gibi sıkıldığın için hayvan almamalısın çünkü onlar da bir canlı, benim için insandan farkı yok yaşam hakkı olarak.
Arkadaşın olmazsa sıkılırsın ya o tarz anlamda. Hayvanda evde olsa daha neşeli olur insan bence.

Sıkıldığın için hayvan almamalısın. Hayvan sıkıntını giderme aracı değildir. Yine de bilgilendirme yapayım. Bakımı en kolay hayvan kedidir. Kedi kendi bakımı kendisi yapar, tek yapman ayda bir tırnaklarını kesmek ve veteriner ile ilgili işlerini halletmek. Kuş kafesi çok fazla kirletir. Sabah temizlersin yıkarsın kafesi, akşama yine b*k pislik doldurur içine ve koku yapar. Balık desen elle tutulmaz sevilmez bir canlı tek yaptığın suyunu değiştirmek ve su yüzeyine yem atmak. Her neyse dediğim gibi sıkıldığın için hayvan almamalısın çünkü onlar da bir canlı, benim için insandan farkı yok yaşam hakkı olarak.

Hocam bende kuş var 1 haftada 1 değiştiriyorum.

Kişinin temizlik anlayışına göre değişir. Bir gün değiştirme içeriyi kanat, yem ve b*k kokusu sarıyor. Sen o evde yedi yirmi dört olduğun için kokuyu alamazsın. Dışarıdan birisi geldiğinde şak diye o pis kuş kokusunu alır.

Hocam ben balkonda besliyorum o yüzden beni pek rahatsız etmiyor. 2 günde de bir salıyorum ilgileniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı