Evde bulunan kağıt

• Konuyu başlatan zuhntr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 138
  • Görüntüleme 8B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi büyü saçmalık ve bir şey olacağı yok, bunu önce kafaya oturtalım. Oturdu mu? Şimdi birisi o kağıdı oraya herhangi bir niyetle yerleştirmiş. Senin bunu sorman lazım 🙂 Kim yerleştirmiş? Niye yerleştirmiş?

Mucize veya diğer olayları sadece peygamberler Allah'ın izniyle yapabilir islamda. Mesela Ay'ın ikiye ayrılması gibi. Normal bir insan Arapça yazı yazıp iki kişiyi bağlayamaz.
Bu mucize değil ki. Cinler ile iletişime geçen herkes yapabilir ama bunun için ilim öğrenmek gerekiyor. Büyü yapmanın hükmü baya bir büyük zaten. Çoğu büyü işe yaramıyor ama yarayan da var. Büyüye inanmayıp kendi başımıza büyüyü yakıp atmak daha kötü sonuçlar doğurabilir. Mesela eğer büyüyü yapan kişi cin vasıtası ile yapmışsa ve bunu sen herhangi bir ilim sahibi kişiye götürmeden yakıp atarsan cin vasıtası ile yapılan büyü hangi cin kabilesi tarafindan yaptı ise sana musallat olabilir. Hele ki bu Zuzula kabilesi ise büyü yapılan kişi çok zor günler geçirir.

Çok çelişkili yorum. İslam'da olduğu söylenen şeye inanmayın deyip İslam'da her şeyden koruyan şeyi okuyun demek çok çelişkili.
Aslında bir açıdan haklısınız büyü vardır ancak İslama göre yapılması yasaktır.Ayet-el Kürsi ise bu gibi olaylarda okunması tavsiye edilen ayetlerdir.Yani büyüye inanmamak çözüm değil ama Allahın dilemesi dışında zarar veremez.

Aslında bir açıdan haklısınız büyü vardır ancak İslama göre yapılması yasaktır.Ayet-el Kürsi ise bu gibi olaylarda okunması tavsiye edilen ayetlerdir.Yani büyüye inanmamak çözüm değil ama Allahın dilemesi dışında zarar veremez.
İslam'da zaten büyü yapan kişi hem bu dünyasını hem de diğer dünyasını yakar denilir. Üste yazdım uzun uzun zaten çoğu sadece korku amaçlı yapılır ve işe yaramaz ama gerçekten ahiretini yakacak kadar olan insanlar yapabilir ve işe de yarar.

İslam'da zaten büyü yapan kişi hem bu dünyasını hem de diğer dünyasını yakar denilir. Üste yazdım uzun uzun zaten çoğu sadece korku amaçlı yapılır ve işe yaramaz ama gerçekten ahiretini yakacak kadar olan insanlar yapabilir ve işe de yarar.
Bir şey sormak istiyorum: Büyü yapılan kişinin Müslüman olmasına gerek var mı, gerçekleşmesi için?

Konu kapatılabiliyorsa kapatılsın rica ediyorum. Geri kafalı çok insan var.
Yardımcı olan arkadaşlara güzel yazıları için teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı