Evde Çalışmak

12 olarak hala başlamadıysan seni büyük sıkıntılı günler bekliyor. Tabi bu hedefine göre değişebilir. Ben mühendislik istiyorum. Mekatronik gibi 2-3 dalı içeren değilde bir dala odaklanan mühendislikler mesela;yazılım,makine... 2. dönem başlamayı düşünüyorum. :D
Bende o sıkıntıların farkındayım bu dönem çalışmaya başlarsam temeli düzeltmeye
başlarım büyük ihtimal.
Doğru söylüyorsunuz ancak evde mezun birine göre 4-5 saat az çünkü geriye çok fazla saat kalıyor. Suçlu hissediyorum çalışmalıyım diye :D

Sağol denerim ama mezun bir insan olarak sana şimdiden ufak ufak başlamanı kesin öneririm. Son sene yetiştirmek sorun değil ancak o kadar bunalıyorsun ki o sorun oluyor. Eğer şimdiden temelin sağlam olursa çok rahat edersin. Konuları bildiğin için çok daha fazla soru çözme imkanın olur.

Mekatronik okuma bana sorarsan çünkü 1 ay çalışma gibi bir durumum oldu mühendis bir abi vardı mekatronik mühendisi. Kendisi iş bulamıyormuş ve önceden çalıştığım yerde asgari ücretle başlamıştı. Her şeyi yaptırıyorlardı hamallık, kargo götürme, makine montaj ve üstüne akşam ek çalışarak makineye kart yapıyorlardı. Kart dediğim bildiğiniz anakart gibi makinenin yazılımını yazıyordu. Ek mesai çok büyük ihtimal ödemiyorlardı ve biz zaten günde yemek molası çıktığında 9 saat çalışıyorduk üstüne Cumartesi 7 saat çalışıyorduk. Kısacası adam üniversite okumuş Bursa gibi bir şehirde iş bulamıyor diye nelere katlandığını bilmeni istedim.
Bize okuldaki hocalarsa iş imkanının çok olduğundan bahsediyorlar ama bu iş imkanları küçük şehirlerde değilse büyük şehirlerde olarak bahsediyorlar.Kazanabilirsem büyük ihtimal ordan devam ederim kazanamazsam bilmiyorum zaten sonuclara bakarsam kazanamadan böyle giderse .

Civardaki okullara kurs var mı diye bakarım teşekkürler. Bilgisayarı kesinlikle çalıştıktan sonra oynuyorum onda problem yok ama oyun yerine müzik dinlemek bana saçma geliyor. Ders sonunda keyif aldığım bir iş yapmak daha iyi. Kalın bir paragraf kitabı bitirdim yaklaşık 800 soruluk ikinci paragraf kitabına başladım. Kitabın zor dediği iddialı soruları çözmek bile 8 soru 8 dakika 7 net falan çıkıyor. İkinci kitabı da bitirmeyi planlıyorum. Zaten ne kadar çok çalışmaya uğraşsam da algı bir yerde düşüyor.
Hocam boş zamanlarınızda kitapta okuyabilirsiniz, size geliştirir, fazla yormaz da.

Bende senin gibi evde ders çalışıyorum. Plan yaptım. Ona göre hareket ederim. Boş saatlerimde kitap, eğitici videolar veya sevdiğim hobilerime ayırırım. Çok vaktin olması senin için avantajdır. Onu kullanırsan senden iyisi yok. Sınava az vakit kaldı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı