Evde elektirik deneyi

Ayrıca yaptığınız şey tehlikeli. Güç kaynağının koruma devresi olmasa yanabilirdi bile. Kendinize zarar verebilirsiniz. Böyle şeylere girişmeyin.

Aynı zamanda, her ne kadar Molex üzerinde tehlikeli bir gerilim bulunmasa da farklı yerlerle çalışmaya kalktığınızda yüksek gerilimle karşılaşma olasılığınız var. Lütfen dediğim gibi böyle şeylere girişmeyin.

İlk olarak temel elektrik ve elektroniği teorik olarak öğren. Sonra deney yapabilirsin. Meraklı olman çok güzel. Fakat kendine ve elektrik sistemine bağlı olan cihazlara zarar verebilirsin. Eğer pratiğe geçeceksen yanında mutlaka bir yetişkin bulundur.

Ayrıca yaptığınız şey tehlikeli. Güç kaynağının koruma devresi olmasa yanabilirdi bile. Kendinize zarar verebilirsiniz. Böyle şeylere girişmeyin.

Aynı zamanda, her ne kadar Molex üzerinde tehlikeli bir gerilim bulunmasa da farklı yerlerle çalışmaya kalktığınızda yüksek gerilimle karşılaşma olasılığınız var. Lütfen dediğim gibi böyle şeylere girişmeyin.
Hiç bişey olmadı en az 30 kere denedim ama şu anda otamatik onarım yap diyor.

Hiçbir şey olmadı. En az 30 kere denedim ama şu anda otomatik onarım yap diyor.
Kullandığınız güç kaynağında koruma olduğu için sıkıntı yaşamadınız. Ancak eğer koruma olmasa sizin için çok tehlikeli olabilirdi. Yarın bir gün başka bir cihazla bunu denersiniz, koruma olmaz, o zaman sıkıntı. Ya da gerilimin yüksek olduğu şeylerle denersiniz, çok tehlikeli olur.

Meraklı olmanızı ben de çok güzel buluyorum. Ama önce bilgi edinmek, biraz da olsa konuya hakim olmak gerek. Araştırın, okuyun. İleride derste bile zaten temel elektrik-elektroniği biraz öğreneceksiniz. Böyle şeyleri denemek istediğinizde de az çok konuya hakim bir yetişkin yanınızda olursa daha da güzel olur. 🙂

Hiç bişey olmadı en az 30 kere denedim ama şu anda otamatik onarım yap diyor.

Tabii der. Windows sorunsuz bir şekilde başlatılamadan 30 kere sistemi kısa devre yaptırırsanız otomatik onarım programının çalışması normal. Düğmeden aç kapa yaparak da aynı şeyi deneyimleyebilirsiniz.
Bu deneyi kendi bilgisayarınızda yapacak cesareti nereden buldunuz?

Tabii der. Windows sorunsuz bir şekilde başlatılamadan 30 kere sistemi kısa devre yaptırırsanız otomatik onarım programının çalışması normal. Düğmeden aç kapa yaparak da aynı şeyi deneyimleyebilirsiniz.
Bu deneyi kendi bilgisayarınızda yapacak cesareti nereden buldunuz?
Bilgisayar çooooooook eski çünkü 13 yıllık var şu an sorunsuz çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı