Einstein'ın ışınlanma deneyi olarak bilinen philadelphia deneyi hakkında görüşleriniz

Hollywoo

Hectopat
Merhaba. Bu konu hakkında biraz fikir dinlemek istedim. Konuyu bilmeyenlere bir özet geçeyim.(Daha uzun bilgi için link bıraktım.)

Öncelikle bu bir iddia. 28 Ekim 1943 tarihinde Philadelphia şehrinin limanında oluyor. Donanmaya ait bir koruma destroyeri birkaç dakika içerisinde 600 km'den fazla bir uzaklığa gidip geliyor.

Allende, deneyin 22 Temmuz 1943'te sabah 09.00'da jeneratörlere güç verilerek başlatıldığını söylüyordu. Bu aşamadan sonra yeşilimsi bir sis gemiyi örtmeye başlamış ve USS Eldridge ortadan kaybolmuştu. Devamını şöyle anlatıyordu Allende:

"Bir an sadece geminin çapasını görebildim, sonra o da kayboldu, ortada artık ne sis ne USS Eldridge vardı; bomboş denize bakıyorduk, bizim gemide bulunan üst rütbeli subaylar ve bilim adamları korktu, dehşet ve heyecan içinde nefeslerini tutarak bu inanılması güç başarılarını seyrediyorlardı. Gemi ve mürettebatı hem radarda hem de gözlerimizin önünde yok olmuştu. Her şey planlandığı gibi yürüyordu, 15 dk sonra emir verildi ve jeneratörlerin şalterleri kapatıldı. Önce hiçbirşey olmadı, arkasından yeşil sis tekrar ortaya çıktı ve USS Eldridge yeniden görünmeye ve ortaya çıkmaya başladı ama gemi nereye gitmiş ve nereden geliyordu?"(Devamı linkte var)

Nikola Tesla'nın da bu projede zaman zaman çalıştığı söyleniyor.

USS_Eldridge_(DE-173)_underway,_circa_in_1944.jpg

Son düzenleme:
Attığınız linkte olayın gerçekliğine dair hiçbir bulgu olmadığını yazmışlar zaten. İddiayı ortaya atan da komplo teorisyeni belli ki. Bilimsel bir açıdan daha fazla irdelemeye gerek var mı böyle bir olayı?

Yeni konular

Geri
Yukarı