Evde hamam böceği gördüm

kozmoneustee

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Daha önce tuvalette görmüştüm fakat ben yakalayamadan bir delik bulup kaçmıştı. Bende deliği peçeteyle kapatmıştım. O günden beri birkaç hafta hiç görmedim, ta ki dün geceye kadar. Dün gece yerde bir böceğin yürüdüğünü fark ettim. Tabii etraf karanlık, ne olduğunu tam seçemiyorum. Açtım flash ışığını, antenlerini sallayan bir hamam böceği kaçışmaya başladı. Büyük ihtimal banyoda gördüğümle aynı böcekti. Üreyip çoğalmalarından korkuyorum. Hiç birden fazlasını beraber görmedim, belki de evde tek bir hamam böceği yaşıyordur. Hiç tecrübem yok bu böcekler hakkında. Ne yapmalıyım?

Bayer'in böyle bir ilacı var. Sizce nasıldır:

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok hızlı üreyen lanet bir şey. Eski evimizde hemen hemen her yerden çıkıyorlardı.

Öncelikle içerisinde zehir bulunan birkaç tuzak kurmak lazım (tuzağın içine biraz tahıl koyun).

İkinci olarak; genellikle duvar kenarlarındaki bazı çatlak ve açıklıklarda mesken tutuyorlar oraları mümkünse alçı veya betonla kapatmak lazım. Giderlerin önüne ince, olabildiğince küçük delikli bir ızgara koymak şart kanalizasyondan borulara tutunarak yukarı çıkıyorlar.

Alaturka tuvalet varsa gider yerine 2 tarafa açılan kapaktan koyun. Klozet varsa her ihtiyacınızı giderdikten sonra içerisine biraz domestos falan dökün ya da haşere öldürücü sprey sıkın.

Geri
Yukarı