Evde IELTS sınavına çalışmak ne kadar mantıklı?

3522

Kilopat
Makaleler
1
IELTS academic sınavına girmeyi düşünüyorum. İngilizce seviyem B2-C1 civarında. Lakin speaking ve writing pratiğim yok. Bu yüzden kendimi sınava hazır hissetmiyorum.
Bugün bulunduğum ildeki dil okulları ile görüştüm. Minik bir sınav ile seviyemi ölçtükten sonra 40 saatlik bir program önerdiler.
40 saatlik program hem pahalı hem de 2,5 ay gibi bir süre sürüyor. 20 saatlik program ücreti ise 12.000₺.
Sizce evde 1,5 ay kendi başıma çalışmam ile 20 saatlik program arasında nasıl bir fark olur?

Yaş 26, hedef en az 7.5 puan.

Günde 4-5 saat düzenli çalışırım, videolarla, internet kaynaklarıyla desteklerim diyorsan tek eksiğin karşında İngilizce bilen birisinin olmaması olur. 12k tl 20 saat için uygunmuş. Sırf karşına İng bilen birini kiralamak için bile kullanabilirsin dil kursunu. Evde ekstra çalışarak + kurs ile bu kadar kısa sürede speaking ve writing pratiği dışında 7.5 puana ulaşmak hayal değil yapılabilir.

Günde 4-5 saat düzenli çalışırım, videolarla, internet kaynaklarıyla desteklerim diyorsan tek eksiğin karşında İngilizce bilen birisinin olmaması olur. 12K TL 20 saat için uygunmuş. Sırf karşına ing bilen birini kiralamak için bile kullanabilirsin dil kursunu. Evde ekstra çalışarak + kurs ile bu kadar kısa sürede speaking ve writing pratiği dışında 7.5 puana ulaşmak hayal değil yapılabilir.

Merhaba benzer olarak ben de IELTS girmeyi düşünüyorum. Hedefim IELTS academic 6.5-7 düzeylerinde almak.

Daha öncesinde üniversitenin Erasmus sınavını kazandım. (vize sıkıntısından gidemedim maalesef o ayrı) tam B2 olmasam da B1 seviyesinde olduğumu söyleyebilirim. 1 yıl içinde kurs ile hedefime ulaşmam mümkün olur mu? Bir yandan çalıştığım için günlük 2 saat anca ayırabilirim.

Merhaba benzer olarak ben de IELTS girmeyi düşünüyorum. Hedefim IELTS academic 6.5-7 düzeylerinde almak.

Daha öncesinde üniversitenin Erasmus sınavını kazandım. (vize sıkıntısından gidemedim maalesef o ayrı) tam B2 olmasam da B1 seviyesinde olduğumu söyleyebilirim. 1 yıl içinde kurs ile hedefime ulaşmam mümkün olur mu? Bir yandan çalıştığım için günlük 2 saat anca ayırabilirim.

Bir yıl boyunca düzenli 2 saat çalışmak 700 saatten fazlaya denk geliyor. Eğer bu düzeni tutturursan 6.5 puanın üstünde bile bulabilirsin kendini. Önünde uzun bir süre var tek dikkat etmen gereken şey disiplin.

Yeni konular

Geri
Yukarı