Evde internet için hangi internet en iyisi?

Türk Telekom'dan uzak dur cihazı bazen yeniden başlatmak zorunda kalıyorum 2 saat internetin gelmesini bekliyorum ve yaşanan sorun genel.

Burada biraz popüler kültür köleliği var (Turkcell pahalı en iyisi o) halbuki Turkcell artık eskisi kadar iyi değil. TT resmen Turkcell'i solladı geçti.
Asıl konuya gelecek olursam eğer İstanbul veya Ankara'da isen veya şehrinde Kablonet varsa Kablonet al. Eğer yoksa Türk Telekom veya Netspeed al.

Hocam popüler kültür köleliği falan yok şu an atıyorsunuz. Yine anlatmıştım olayı çok uzun olduğu için buraya tekrar atacağım bekleyin.

Burada biraz popüler kültür köleliği var (Turkcell pahalı en iyisi o) halbuki Turkcell artık eskisi kadar iyi değil. TT resmen Turkcell'i solladı geçti.
Asıl konuya gelecek olursam eğer İstanbul veya Ankara'da isen veya şehrinde Kablonet varsa Kablonet al. Eğer yoksa Türk Telekom veya Netspeed al.

Hocam, bizde hem Türk Telekom'un hem de Turkcell'in 1000MBPS'lik altyapısı var. Önceden tavsiye üzerine TurkNet kullanmaya karar verdik. Bize kurmak için tarih verdiler merkezde olmamıza rağmen yaklaşık 2-3 hafta sonra geldiler ve müşteri hizmetleri sürekli geçiştirdi. Getirdiler kurdular Speedtest'de 800e 70 gibi bir değer alıyordum. Kullanmaya başladıktan yaklaşık 3 ay sonra gece 11'den sonra sabah 3-4e kadar internet kesilmeleri yaşanıyordu (ben gececi bir insanım ve bu haftanın 4-5 günü oluyordu). Müşteri hizmetlerini aradığımızda bizi sürekli geçiştiriyorlardı. Oyun oynarken pingim her zaman yüksekti. Video izlerken 2K üstü tek cihaz kullanmama rağmen (TV) dona dona izliyordum. İndirme yaparken Max 200-300 alıyordum. Ve birçok sorun. En büyük sorunda müşteriyi önemsemiyorlar. Sonrasında interneti iptal ettirip, Turkcell Superonline'a geçtik. Bu sefer 500Mbps'lik paketini aldık. Bize verdikleri tarihte kuruluma geldiler. Kurdular ve gittiler. Speedtest yaptığımda 700e 100 civarı değer alıyordum paket 500Mbps olmasına rağmen (yaklaşık 4-5 aydan fazla oldu tüm değerler hala aynı). Oyun oynarken asla pingim çıkmıyor. Müşteri hizmetleri her konuda yardımcı oluyorlar. Oyun indirirken yaklaşık 470Mbps gibi bir değer alıyorum. Birkaç cihaz aktif kullanılmasına rağmen sorunsuz olarak 4K donmadan video izleyebiliyorum (TV). Aklıma gelen + ve eksileri saydım ayrıca bir şey gelirse yazarım. Buraya kadar üşenmeyip okuduysanız teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı