Evde kablosuz dosya transferi

norrius

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, konuyu nereya yazacağımı tam bilemedim. Ev içerisinde 500 MB'dan küçük disyaları kablosuz transfer etmek için ne yapabilirm? Kablo problemini hiç sevmiyorum o lightning di bu Micro USB'siydi. Bluetooth da çok yavaş. Evdeki routerim 300 Mbit, laptopuma küçük bir FTP sunucu kurarsam işimi görür mü? FTP sunucu programı için bir öneriniz var mı? Ya da daha kolay bir yolu var mı bu kablosuz dosya transferinin?

Merhaba, konuyu nereya yazacağımı tam bilemedim. Ev içerisinde 500 MB'dan küçük disyaları kablosuz transfer etmek için ne yapabilirm? Kablo problemini hiç sevmiyorum o lightning di bu Micro USB'siydi. Bluetooth da çok yavaş. Evdeki routerim 300 Mbit, laptopuma küçük bir FTP sunucu kurarsam işimi görür mü? FTP sunucu programı için bir öneriniz var mı? Ya da daha kolay bir yolu var mı bu kablosuz dosya transferinin?

Modemin USB'sine bir tane harici bellek ya da harici disk takıp kullanın.

Her türlü cihaz ile erişim sağlamak istiyorsanız küçük bir NAS sunucu kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer FTP sunucusu kuracaksanız BabyFTP tarzı çok ufak ve basit kullanımı olan programlar kullanabilirsiniz veya Microsoft IIS ile program yüklemeden detaylı bir arayüz ile çözebilirsiniz.

FTP derken. Windows'ta dosyayı paylaşırsınız. Protokolü açmanıza gerek olmadan.
Özel ağ yaparsınız cihazları.

Video ya da bir makale var mıdır elinizde.

Modeminiz nedir? Modemlerin USB paylaşma özelliği oluyor genelde.

Modemin USB'sine bir tane harici bellek ya da harici disk takıp kullanın.

Ne yazık ki modemimde bir USB bağlanısı yok.

@norrius Bilgisayarınızda yerel olarak oturum oluşturmanız gerekiyor.
Niye yerel oturum derseniz normalde windows mail adresinizle oluyor.
Bu şekilde paylaşım adınızı bulmanız gerekiyor.
Ben denemedim yani @hotmail.com yerine direk tek isim ile giriyorum.
Mesela oturum adınız Norrius yaptınız. Oturumunuzu açıp.
Windows ta sizin paylaşacağınız klasörün özelliklerine tıklayıp. Gelişmiş paylaşım diyebilirsiniz. İzinler'e tıklayıp. Everyone yaparsanız herkes ulaşır. Bunun için ekle yapıp sadece kendi kullanıcı adınız olan Norrius u seçeceksiniz. Gelişmiş e tıklayıp şimdi bul diyebilirsiniz.
Veya Norrius yazıp adları denetle tuşuna basarsınız. Norrius\Norrius gibi bir yol oluşturacak.
Tam denetim seçeneğini seçebilirsiniz. Şifre ile giriş oluyor zaten. Masaüstünde Ağ simgesine tıkladığınızda ağ bulma aç seçeneği tepede uyarı olarak çıkıyor. Çıkmaz ise Ağ bulmayı kapatırsınız. Sonra tekrar ağ simgesine tıklarsınız. Uyarının belirmesi gerekir. Özel ağ olarak işaretleyiniz. Sadece ağı özel olanlar görüyor bildiğim kadarıyla. Zaten şifreli.Diğer bilgisayarınızdan da ağ bulmayı aç yaparsınız. Orada cihaz adı çıkar. Çıkmaz ise ip yazarsınız bir klasöre. \\192.168.1.56 gibi yani ip adreslerinizi manuel yaparsanız daha kolay olur.
Tabi gözükmediği durumlarda.

Her türlü cihaz ile erişim sağlamak istiyorsanız küçük bir nas sunucu kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun için Raspberry Pi uygun mudur acaba? Elimde bir tane.

@norrius bilgisayarınızda yerel olarak oturum oluşturmanız gerekiyor.
Niye yerel oturum derseniz normalde Windows mail adresinizle oluyor.
Mesela oturum adınız norrius yaptınız. Oturumunuzu açıp.
Windows'ta sizin paylaşacağınız klasörün özelliklerine tıklayıp. Gelişmiş paylaşım diyebilirsiniz. İzinler'e tıklayıp. Everyone yaparsanız herkes ulaşır. Bunun için ekle yapıp sadece kendi kullanıcı adınız olan norrius u seçeceksiniz. Gelişmiş e tıklayıp şimdi bul diyebilirsiniz.
Veya norrius yazıp adları denetle tuşuna basarsınız. Norrius\Norrius gibi bir yol oluşturacak.
Tam denetim seçeneğini seçebilirsiniz. Şifre ile giriş oluyor zaten. Masaüstünde ağ simgesine tıkladığınızda ağ bulma aç seçeneği tepede uyarı olarak çıkıyor. Çıkmaz ise ağ bulmayı kapatırsınız. Sonra tekrar ağ simgesine tıklarsınız. Uyarının belirmesi gerekir. Özel ağ olarak işaretleyiniz. Sadece ağı özel olanlar görüyor bildiğim kadarıyla. Zaten şifreli. Diğer bilgisayarınızdan da ağ bulmayı aç yaparsınız. Orada cihaz adı çıkar. Çıkmaz ise IP yazarsınız bir klasöre. \\192.168.1.56 gibi yani IP adreslerinizi manuel yaparsanız daha kolay olur.
Tabii gözükmediği durumlarda.

Yardımınız için teşekkür ederim hocam. Şimdi uygulamaya çalışacağım.

En eski RT serisinde bile USB portu mevcut hocam.
Modeminiz nedir?
TP-Link TD-W8961ND

@norrius bilgisayarınızda yerel olarak oturum oluşturmanız gerekiyor.
Niye yerel oturum derseniz normalde Windows mail adresinizle oluyor.
Mesela oturum adınız norrius yaptınız. Oturumunuzu açıp.
Windows'ta sizin paylaşacağınız klasörün özelliklerine tıklayıp. Gelişmiş paylaşım diyebilirsiniz. İzinler'e tıklayıp. Everyone yaparsanız herkes ulaşır. Bunun için ekle yapıp sadece kendi kullanıcı adınız olan norrius u seçeceksiniz. Gelişmiş e tıklayıp şimdi bul diyebilirsiniz.
Veya norrius yazıp adları denetle tuşuna basarsınız. Norrius\Norrius gibi bir yol oluşturacak.
Tam denetim seçeneğini seçebilirsiniz. Şifre ile giriş oluyor zaten. Masaüstünde ağ simgesine tıkladığınızda ağ bulma aç seçeneği tepede uyarı olarak çıkıyor. Çıkmaz ise ağ bulmayı kapatırsınız. Sonra tekrar ağ simgesine tıklarsınız. Uyarının belirmesi gerekir. Özel ağ olarak işaretleyiniz. Sadece ağı özel olanlar görüyor bildiğim kadarıyla. Zaten şifreli. Diğer bilgisayarınızdan da ağ bulmayı aç yaparsınız. Orada cihaz adı çıkar. Çıkmaz ise IP yazarsınız bir klasöre. \\192.168.1.56 gibi yani IP adreslerinizi manuel yaparsanız daha kolay olur.
Tabii gözükmediği durumlarda.

Bir de hocam bu yol ile bütün cihaclarıma paylaşım yapabilir miyim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı