Evde kolayca kendi Turbox'unuzu yapın!

HaxinDog

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu zorlu günlerde, karantina sebebiyle birçok kişi evde Turbox'suz bir şekilde hayatta kalmaya çalışmakta. Bu kişilerdenseniz bu acıya katlanmanıza gerek yok! Bu gün sizlere evde doğal yollarla kendi Turbox'unuzu nasıl yapacağınızı anlatacağım. Öncelikle ışığı bol bir kasa gerekli bizlere. Kasamızı aldıktan sonra kendimize eski bir platform beğenmemiz lazım, ben şahsen AM3 platformunu beğeniyorum bu yüzden bu anakartı seçtim. Tabii siz başka bir eski platform seçebilirsiniz. İşlemci olarak biraz Turbox adetlerinden uzaklaşarak günümüzde hala yeterli olabilecek bir işlemci seçtim. Siz eğer adetlerden uzaklaşmak istemiyorsanız, günümüzde yetersiz bir işlemci alabilirsiniz. Belleklere gelirsek, normalde 4 GB ya da 8 GB RAM seçip günümüz standartlarından geri kalabilirdik fakat ben Turbox tadını hafif sevdiğim için 16 GB ram seçtim. Ekran kartımızda aynı şekilde Turbox tadını hafifletmek adına günümüz standartlarına uygun seçilmiştir. Tabii kekin üzerine sosumuzu unutmamak lazım. Şu anda Turbox'umuz çalışmaya hazır, bu durumda eğer keskin bir Turbox tadı almak üzerine kurduysanız sistemi, kasmaya başlaması lazım.
(HDD)

Sistemimizi kullanabilmek ve Turbox kokusundan ve tadından uzaklaşmamak için Monitör ve klavye mouse set almamız lazım. Her şeyi aldığımızda sadece 3.750 TL vererek ev yapımı Turbox'umuzun keyfini dibine kadar yaşayabiliriz.

Son düzenleme:
5c2e85bb0f25440854bc1b68.jpg

Benimki hazır ama ışıklı değil :(

Turbox nasıl yapılır i7 1.nesil işlemci en leş anakart 16 GB 1MHz RAM 1050 Ti 1MB VRAM ışıklı kasa 650Watt 80 Plus C4 PSU ve Turbox hazır!

@HaxinDog çok olmamış. O paraya daha kötüsünü toplarım. Hazırsanız o geliyor! Turbox Super Gaming X GT PRO (Tutarsa patenti almaya çalışmayın ben alacağım 😉)

PENTİUM SUPER DUAL CORE E2140 PRO OYUN İŞLEMCİSİ (8 TL)

TURBOxGigaByte (İşbirliği) GE-EP45T-UD3LR GAMING ANAKART (500 TL)

CORSAIR TURBOX 16GB GAME RAM (800 TL)

TURBOX 240 GB SUPER HIZLI OYUN SSD'Sİ (2 ADET) (532 TL)

CBOX 1MS FULL HD GAMING PRO OYUNCU MONİTÖRÜ (1450 TL)

GAMEPOWER WARCRY EN IŞIKLI SÜPER OYUNCU KASASI + 650W DIAMOND PSU (1300 TL)

TURBOxSAPPHIRE RX 460 SUPER PLUS EKRAN KARTI (700 TL)

TURBOX R90 PRO OYUNCU İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU (116 TL)

TURBOX GAME PLUS RGB OYUN IŞIKLANDIRMASI (90 TL)

Işıklandırmanın bir kısmını kesip oyuncu soğutucumuza yapıştırmayı unutmayalım. Kalanını monitörümüzün arkasına yapıştıracağız. Onun dışında sistemin toplam fiyatı 5496 TL. Bütçemizi biraz aşmış olabiliriz ama sorun değil, turbox ile oyunculara özel 72 ay taksit imkanı da var!

@HaxinDog çok olmamış. O paraya daha kötüsünü toplarım. Hazırsanız o geliyor! Turbox Super Gaming X GT PRO (Tutarsa patenti almaya çalışmayın ben alacağım 😉)

PENTİUM SUPER DUAL CORE E2140 PRO OYUN İŞLEMCİSİ (8 TL)

TURBOxGigaByte (İşbirliği) GE-EP45T-UD3LR GAMING ANAKART (500 TL)

CORSAIR TURBOX 16GB GAME RAM (800 TL)

TURBOX 240 GB SUPER HIZLI OYUN SSD'Sİ (2 ADET) (532 TL)

CBOX 1MS FULL HD GAMING PRO OYUNCU MONİTÖRÜ (1450 TL)

GAMEPOWER WARCRY EN IŞIKLI SÜPER OYUNCU KASASI + 650W DIAMOND PSU (1300 TL)

TURBOxSAPPHIRE RX 460 SUPER PLUS EKRAN KARTI (700 TL)

TURBOX R90 PRO OYUNCU İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU (116 TL)

TURBOX GAME PLUS RGB OYUN IŞIKLANDIRMASI (90 TL)

Işıklandırmanın bir kısmını kesip oyuncu soğutucumuza yapıştırmayı unutmayalım. Kalanını monitörümüzün arkasına yapıştıracağız. Onun dışında sistemin toplam fiyatı 5496 TL. Bütçemizi biraz aşmış olabiliriz ama sorun değil, turbox ile oyunculara özel 72 ay taksit imkanı da var!
Çok ışık olmamış gibi. İçerisine Dış Mekan Şerit Led 220 Volt Üç Çipli Gün Işığı 100 Metre - 922.88 TL + KDV koymak lazım. 100 metre çok az ama olur bence. Bu şeridin 50 metresi kasanın içi ve dışına, 20 metresi monitörün arkasına ve geri kalan masanın altına döşenirse güzel olur.

Geri
Yukarı