Evde laptopun içi temizlenir mi?

ÖylesineBiri01

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben evde laptopumun kasasını açıp içindeki fanları temizlemek tozlarını almak istiyorum. Evde böğle bir şey yapabilmem mümkün mü? Biraz korkuyorum da yapsam bir şey olur mu? Zorlanır mıyım yapmalıyım? Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben evde laptopumun kasasını açıp içindeki fanları temizlemek tozlarını almak istiyorum. Evde böğle bir şey yapabilmem mümkün mü? Biraz korkuyorum da yapsam bir şey olur mu? Zorlanır mıyım yapmalıyım? Yardım eder misiniz?

Evet yapılabilir ama dikkatli olmak gerek fanlar çıkartılıp bakır boru ağızları temizlenmeli.

yapabilirsin niye olmasın youtube de belki binlerce video vardır elinde ki malzemeler veya temin edebileceklerinde temizliği yaparsın bu arada ilk defa sanırım laptop içi açacaksın termal macun da yenile bari.

Laptopa göre değişir. Bazılarının klavye vs. sökülmesi gerekebiliyor ama çoğu modern cihazda arka kısımda kapak oluyor işlemci ve RAM kısmının olduğu veya direkt arka kısmın hepsi kapak oluyor. Kısacası elindeki cihaza bağlı.

Bu işlerden anlayan biri yapsın. Temizleyeyim derken yanlışlıka anakartta bir entegreye veya parçaya zarar verebilirsin.

Deneyiminiz bilginiz yoksa ellemeyin gözle görmezsiniz ama gözle görülmeyen sorunlara sebep olursunuz fark etmeden bilgisayarcılara güvenilmez bilen veya güvendiğiniz esnaf tanıdık vs. varsa yaptırabilirsiniz.

Bende kendim yapayım dedim eski 2 laptopumu parçaladım topladım. Sonra ana bilgisayarımı temizlemeye kalktım, Wi-Fi kartı kırıldı elimde kaldı, dikkat et. Hassas olmak lazım. Hele yeni modellerde her şey daha ufak oluyor.

Bir bilgisayarcıya götürün derim. Laptopların içi gariptir vallahi. Yanlış bir şey yaparsınız ve başınıza dert açarsınız. 100-200 TL verin temizlesinler.

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim evet bu işte yeniyim bilgisayarımı 2020 de aldım laptopun pili kasanın içinde yani benim çok fazla temizlik amacım yok sadece içini açıp fanlarını temizleyip format atsam bana yeter di ama gerek yok ellemeyeyim o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı