Evde sadece bilgisayar çalışırken 200 TL elektrik faturası normal mi?

Mugen_

Hectopat
Merhaba, evde sadece öğlen 12 gece 2-3 arası bilgisayar çalışıyor ve de akşamları bir odada lamba yanıyor. 200 lira elektrik faturası geldi. Bu normal midir acaba?

Anlam veremiyorum, alt katta normal bir ev (buzdolabı, çamaşır makinesi, TV vs.) Harcaması var ve gelen son fatura 88, sadece bilgisayara gelen 200? Mining vs. yapmıyorum, sadece oyun o da her zaman değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, evde sadece öğlen 12 gece 2-3 arası bilgisayar çalışıyor ve de akşamları bir odada lamba yanıyor. 200 lira elektrik faturası geldi. Bu normal midir acaba?

Anlam veremiyorum, alt katta normal bir ev (buzdolabı, çamaşır makinesi, TV vs.) Harcaması var ve gelen son fatura 88, sadece bilgisayara gelen 200? Mining vs. yapmıyorum, sadece oyun o da her zaman değil.
Alt kattaki evin faturası normal değil bence.

Normal değil çünkü aile evinde yaşayan birisi olarak televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, akşam oda ışıkları yanmıyor gece lambası yanıyor oda lambası yansa bile 1 saat yanar ayrıca 6 saat boyunca bilgisayar açık gelen fatura 275₺

Günlük ortalama 4.1kWh yazıyor. Normal bir rakam mı?
Ortalamasi kwh olmaz, kwh demek Saat basina kac waat elektrik tukettigin demek.
Gunluk dedigin icin onun 4KW oldugunu varsayiyorum, bence gayet normal.
Misal 500 Watt guc kaynagi olan bir bilgisayarin varsa bu maksimum guc tuketimi halinde saat te 500 waat harciyorsun demek (genelde bilgisayarin surekli maksimum yukte calismaz) gunde 10 saat PC acsan tek basina 5kw yapar, ampullerin buzdolabi vs vs boyle hesaplarsan 4kw gayet normal bence.
Benim evimdeki ocaktan isitma sistemine her sey elektrikli gunluk tuketimim 60KW.

Yeni konular

Geri
Yukarı