Evde yabancı dil konuşma

Onurkurklu

Hectopat
Yer
Bursa, TÜRKİYE
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim İngilizcem orta seviye. Artık dizileri altyazısız izleyebiliyorum o seviyeye kadar kendim geldim. Gördüğüm kelimeleri not alarak çalışıyorum ve bayağı faydası var. Fakat konuşmamı hiç geliştiremedim. Biliyorum fakat nedense konuşamıyorum. Cambly gibi uygulamaları kullanacaktım fakat çok pahalılar. Önerebileceğiniz bir yöntem var mıdır? Şu anlık aynada iş görüşmesindeymişim gibi ya da farklı konularda kendi kendime konuşarak ses kaydediyorum, daha sonra dinleyerek telaffuzumu geliştiriyorum. Sizce mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantikli. Hatta dinlediginiz aksanlari taklit ederseniz kendi aksaninizi bile olusturabilirsiniz. Ben sahsen tek basimayken Ingilizce konusmaya calisiyorum ve Ingilizce bilen Turk arkadaslarimla Turkce yerine Ingilizce konusuyoruz. Win-Win buna denir. :D

Mantikli. Hatta dinlediginiz aksanlari taklit ederseniz kendi aksaninizi bile olusturabilirsiniz. Ben sahsen tek basimayken Ingilizce konusmaya calisiyorum ve Ingilizce bilen Turk arkadaslarimla Turkce yerine Ingilizce konusuyoruz. Win-Win buna denir. :D
Benim bi arkadaşım meksikalı, polonyalı, singapurlu arkadaşlar edinmişti. İngilizcesi çok gelişti onlar sayesinde bende deniycem

İnternetten kendi seviyene göre metinler bul ve bu metini sanki başkasına okuyormuşsun gibi düşünerek okumayı dene. 2 ay boyunca ben böyle yaptım ve sonucunda aksanım çok gelişti ve konuşurken takılmamaya başladım.

Skype üzerinden yabancı arkadaşlarla sohbet çok etkili olur bence. Yani özellikle sesli konuşma ve yapabiliyorsan kameralı konuşma seni baya ilerletir. Eğer bu imkanın yoksa aç kamerayı kendine bir konu seç onun hakkında konuş ve kendini izle. Sence sen ne kadarsın diye kendine 10 üzerinden not ver mesela. Bu sayede bir rekabet yaratırsın kendine ve oyun gibi öğrenirsin:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı