Yabancı dil önerisi

Arbeit

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba İngilizce ve Almanca'ya gayet hakimim. Bana alternatif bir dil lazım. Hem bir Türk olarak öğrenilmesi kolay ve işe yarayacak hem de son zamanlarda boştayım. Faydalı geçiririm günümü. İspanyolca ve portekizce gibi düşündüm ama bilen arkadaşlar varsa zo rmu öğrenmesi? Fransızca'da aklıma gelmiyor değil.

Fransızca öneririm. Hocam ayrıca Almanca bana çok zor geliyor nasıl hakim oldunuz tam anlamıyla? Ne kadarlık bir süreci oldu?

Tüm işlerimi ben aslında Almanca kullanarak halletmeye çalıştım telefondan bilgisayarıma oyunlardan her şeye tarayıcıda bir şey aratırken bile sonra dizi film ve internetten yazılı makaleler kitaplar gibi şeyler okuyarak zamanla geliştirdim internetten yabancı arkadaşlarım oldu sürekli konuşurdum öyle alıştım zamanla ama ilk başlarda kolay sonra zorlaşan bir dil bana göre. (1,5 yılımı aldı fakat sakin sakin çalıştım öğrenmeye sadece bu dediklerimi yaptım ara sıra hocamla fakan pratik yaptım)

Ve tabii ki hocalardan yardım aldım onlarlada şöyle oldu Türkçe öğretmenim biliyordu benim ara sıra pratik yapıyordum eksiklerimi söylüyordu ama dediğim gibi pes etme Almanca öğrenirken başta kolay sonra zor oluyor o zoru başardıktan sonra gerisi gelir.

Fransızca veya Arapça olabilir. Ben eğlencesine İsveççe öğreniyorum da pek işine yaramaz herhalde. Hoşuma gidiyor ama. 😀
Arapça istemiyorumda 😀 Fransızca olabilir fakat kolay bir dilmi tahmini ne kadar sürede öğrenirim.

Merhaba İngilizce ve Almanca'ya gayet hakimim. Bana alternatif bir dil lazım. Hem bir Türk olarak öğrenilmesi kolay ve işe yarayacak hem de son zamanlarda boştayım. Faydalı geçiririm günümü. İspanyolca ve portekizce gibi düşündüm ama bilen arkadaşlar varsa zo rmu öğrenmesi? Fransızca'da aklıma gelmiyor değil.

Fransızca, İspanyolca, portekizce gibi diller "dillerin öğrenilme zorluğu" sıralamasında en basitlerde. Fransızca kelimelerin telaffuzu zor olduğu için öğrenilmesi zor sanılıyor. Fakat 600-750 saat arasında öğrenilebilir. Türkçe de bu saat 1000-1250 ve Çin'in geleneksel olan (bölgenin ismini hatırlamıyorum) dili 2200 saatte öğrenilebilir. Fransızca'yı bunlarla karşılaştırdığımızda gayet kolay bir dil.

Bu sitede zorluk seviyeleri gayet açık şekilde görünüyor. Buyurun bakın, belki fikriniz değişebilir.

Bu sitede zorluk seviyeleri gayet açık şekilde görünüyor. Buyurun bakın, belki fikriniz değişebilir.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı