Evde yapılan spor hareketleri boya etki eder mi?

fatih369

Femtopat
Daha fazla  
Ben aslında gym gibi sporların boya etki etmediğini düşünüyorum ama etrafımdaki birçok insan boyun uzamaz gibi söylemlerde bulunuyorlar bu yüzden spor salonuna başlamaktan vazgeçtim. Evde spor yapsam boyuma etki eder mi? Ağırlık kaldırmayacağım yaptığım hareketlerin çoğu şınav ya da mekik gibi hareketlerin bir farklıları ya da nerelerime ağırlık binerse boyuma etki eder ya da siz bu söyleme inanıyor musunuz? Yaş 14, boy 175.

Ben aslında gym gibi sporların boya etki etmediğini düşünüyorum ama etrafımdaki birçok insan boyun uzamaz gibi söylemlerde bulunuyorlar bu yüzden spor salonuna başlamaktan vazgeçtim. Evde spor yapsam boyuma etki eder mi? Ağırlık kaldırmayacağım yaptığım hareketlerin çoğu şınav ya da mekik gibi hareketlerin bir farklıları ya da nerelerime ağırlık binerse boyuma etki eder ya da siz bu söyleme inanıyor musunuz? Yaş 14, boy 175.

Söylenti bana kalırsa başlı başına bir yalan, powerlifting yaparak podyuma çıkan insanlar genelde kısa olduğu için böyle bir inanış oluyor, ama işin gerçeği, kısa boylu vücudu yapmak uzun vücuda göre daha kolay, boyunun uzayıp kısalması zaten %90 civarı genetiğine bağlı, hem bir de daha ergenliğin başlarındasın kral, boyun daha uzar bir aksilik çıkmadıkça.

Evde veya spor salonunda yaptığın hiçbir şey direkt olarak boyunu uzatmaz. Sadece vücudun daha hareketli olduğu için uzama sürecini destekler.

Geri
Yukarı