Evdeki bilgisayarı başka bir ağdan kontrol etme

Caiman

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İşim gereği evde pek duramıyorum evde bir masaüstü bilgisayarım var. Elimde bir de Android tablet var. Aynı ağdayken real vnc Viewer programını kullanıyorum tabletten bilgisayarımı kontrol etmek için iyi de çalışıyor ama başka bir ağdayken bunu nasıl yapacağım? Ya da stabil bir program öneriniz varsa alabilirim teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. İşim gereği evde pek duramıyorum evde bir masaüstü bilgisayarım var. Elimde bir de Android tablet var. Aynı ağdayken real vnc Viewer programını kullanıyorum tabletten bilgisayarımı kontrol etmek için iyi de çalışıyor ama başka bir ağdayken bunu nasıl yapacağım? Ya da stabil bir program öneriniz varsa alabilirim teşekkür ederim.
Parsec. Oyunların TeamViewer'ı diyebilirim bu program için ve TeamViewer'la AnyDesk'e göre çok daha stabil çalışır. İsterseniz deneyebilirsiniz. Zaten ücretsiz.

Parsec'in sitesi: Connect to Work or Games from Anywhere | Parsec
Android indirme linki: Parsec - Google Play'de Uygulamalar

Teamviewer veya Anydesk işinizi görür. İki cihaza da yükleyin evden çıkarken bilgisayarda programı açın ve bağlantı için gerekli olan kullanıcı adı ve şifreyi kenara not edin herhangi bir android cihazdan bu şifre ile giriş yapın.

Parsec. Oyunların TeamViewer'ı diyebilirim bu program için ve TeamViewer'la AnyDesk'e göre çok daha stabil çalışır. İsterseniz deneyebilirsiniz. Zaten ücretsiz.

Parsec'in sitesi: Connect to Work or Games from Anywhere | Parsec
Android indirme linki: Parsec - Google Play'de Uygulamalar
Bir bakayım hocam teşekkürler. Çünkü dediğiniz gibi TeamViewer ile AnyDesk çok kötü input lag ve görüntü kalitesine sahip onlar anlık şeyler için. Benim amacım tableti iş yerine götürüp oradan evdeki bilgisayarıma bağlanıp bütün kodlama vb. işlerimi bütün gün tabletten halletmek. Bu program işimi görür mü oyunla işim yok.

Alpemix.

Bilgisayarınız açık kaldığı sürece uygulamaya gerek duymadan Uzak Masaüstü Bağlantısı ile halledebilirsiniz işinizi. App Store veya Google Play'den Remote Desktop uygulaması lazım sadece.

Bir bakayım hocam teşekkürler. Çünkü dediğiniz gibi TeamViewer ile AnyDesk çok kötü input lag ve görüntü kalitesine sahip onlar anlık şeyler için. Benim amacım tableti iş yerine götürüp oradan evdeki bilgisayarıma bağlanıp bütün kodlama vb. işlerimi bütün gün tabletten halletmek. Bu program işimi görür mü oyunla işim yok.
Kısaca, görür.

Chrome uzak masaüstü olur mu?

Chrome uzak masaüstü olur mu?
İş görecek kadar oldu ama tablete bağladığım fareyi tam olarak yakalayamıyor maalesef sadece bir yere tıklarsam algılıyor scroll da çalışmıyor. Yine de teşekkür ederim öneriniz için

Bilgisayarınız açık kaldığı sürece uygulamaya gerek duymadan Uzak Masaüstü Bağlantısı ile halledebilirsiniz işinizi. App Store veya Google Play'den Remote Desktop uygulaması lazım sadece.
Port yönlendirmesi vs. yapmak gerekiyor bunun için o yüzden port yönlendirmesiz direkt olarak kendi serverleri üzerinden işlem yapan bir program arıyorum.

Kısaca, görür.
Denedim hocam iş görecek kadar çalışıyor ama iki sorum var. Birincisi bu program ücretsiz mi benden para talep etmesin sonra. İkincisi tablete bağladığım klavyeyi tam olarak algılamıyor bu da mesela Alt+Tab ya da Ctrl+Alt+Del yapıyorum tablet kendine komut yollandığını düşünüyor uygulamanın içinde kalmıyor bunun çözümü var mıdır?

Nasıl yapılacağını anlatamam ama en güzel çözüm ZeroTier ile Microsoft Remote Desktop client'ini bir arada kullanmak bence.

Geri
Yukarı