Evdeki hamam böceklerinden nasıl kurtuldum?

Finch0900

Kilopat
Arkadaşlar sonunda hamam böceklerinden kurtuldum ve nasıl kurtulduğumu anlatmak istedim. Ben çok çözüm aradım bu raid hamam böceği yemi falan bende işe yaramadı bunlar bana safsata gibi geldi.

Ben ilk önce böcek yumurtalarından kurtuldum. Buzdolabının altına falan hep yumurtlamışlar onları temizledim. Sonra en hızlı yöntem olarak kendim öldürmeye karar verdim. Her gördüğümün üstüne terlikle bastım. Duvarda gezdikleri için de ilaç aldım. Her gece 12 gibi elimde ilaçla mutfağa gidip öldürüyorum. Öldüre öldüre artık kalmadı neredeyse. Sonunda rahatça mutfağa girebileceğim sanırım. Bizde meyve sıkacağı vardı yıkansın diye mutfakta yere bırakmıştım hamam böcekleri kokusunu almış kapağı da açık olduğu için içine girmişlerdi öyle öldürmüştüm. Kova, leğen tarzı derin bir kap varsa oraya yem koyup da öldürebilirsiniz.

Son olarak bu hamam böceklerini çeken yerde bıraktığınız kırıntılar arkadaşlar. Mutfağı sıkça temizlemeye dikkat göstermek de gerek. Odanıza da geliyorlarsa sebebi kırıntılardır yüksek ihtimal. Tabii daha kolayı ve etkilisi evi ilaçlatabilirsiniz ama ben böyle kurtuldum.

Kullandığım ilaç da bu. Eczaneden alabilirsiniz. Fiyatını bilmiyorum babama aldırdığım için ama Trendyol'daki fiyatı 80 lira.

10412155306034.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı