Evdeki interneti işyerinde kullanmak

yethehustler

Hectopat
Selam arkadaşlar. Evdeki internetimi işyerimde nasıl kullanabilirim? Bunun için bir aparat ya da başka bir şey var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evdeki DSmart internetimi isyerinde kullandım. Ama işlerinde halihazırda bir TTNET internet bağlantısı vardı. O modemi kapatıp kendi modemimi taktım. Kullanılan AKK kendi ev internetimden düştü.

- süper soru, koptum ya.
Mumkun, ciddiyim. Alt komşum Dsmart kullanıcısı. Kendisinin kullanıcı adı ve şifresi ile kendi evimde internetini kullandım. Olayı fark etmemizi sağlayan şey komşumun internet faturasını ödememesi oldu. Meğer kurulum yaparken komşumun internetine bağlamışım (aynı modem aynı ssid).

Her 2 nokta aynı PPPoE serverda ise ve l2-l3 protokolleri aradaki trafiği engellemiyorsa kendi kullanıcı adın ve şifrenle PPPoE server a fiziksel bir bağlantısı olan PPPoE client ile kendi hesabına ait interneti kullanabilirsin. Bunu aynı herhangi bir bilgisayrda kendine ait technopat hesabına giriş yapıyormuş gibi düşün, eğer bilgisayar technopat a ulaşabiliyorsa kendi hesabını kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı