Evdekilerin İnternet Kullanımını Azaltma

Buradan ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• ner.jpg
    ner.jpg
    99,7 KB · Görüntüleme: 389
Misafir ağı oluşturmalısınız. Biraz kurcalayın bulamazsanız yarın iletişime geçelim bi' bakarım.
Çoğu AirTies modemin desteği yok galiba arkadaşlar.

Son düzenleme:
Bu rehberde size evdekilerin internet kullanımını nasıl azaltacağınızı anlatacağım. Çoğu modemde bulunan misafir ağı seçeneğini kullanacağız.

Diyelim ki modeminizin / erişim noktanızın SSID'si Handsome ve şifresi de Technopat.

1-Modemde misafir ağ kısmında SSID ve şifrelemeyi aynı yapıyoruz.

2-Gelişmiş ayarlara basıyoruz misafir ağ adı altında.

3-Hızım benim 11 Mbit olduğu için ben hız limitini 690 kbps download ve 69 kbps upload yaptım.

Sonra kaydet deyip çıkıyoruz.
Bütün bunları yaparken kablolu bağlanmış olmanızı tavsiye ederim. Eğer siz de kablosuz bağlanıyor iseniz, misafir ağını kurduktan sonra:

Asıl kablosuzun ismini ve şifresini farklı yapıyoruz ki bağlantılar çakışmasın. Umarım faydalı olmuştur.:kedi:
Bir yerde takılı kaldım, yardımcı olabilir misiniz?

Bizimkiler hız limiti koyduğumu biliyorlar zaten. Bu ayarları yapmak pingimi çok etkiliyor. Zaten ucu ucuna 100ms alıyorum CS'de.

Kardeşim ben kablosuz olarak Wi-Fi çekiyorum modemden , kuzenlerim bağlanıp neti yavaşlattıkları için Cs-Go oynayamıyorum. Ne yapmam lazım ? Hızlarını yavaşlatmak istiyorum yardımcı olur musun?

Modemin modeli : Exper EWM-01 Türk Telekom
Güzel bir rehber olmuş. Ben şu şekilde yapıyorum. Cihazı belirledikten sonra modemin Qos özelliğini kullanarak o cihazın internet erişimini kısıtlıyorum. Benim kullandığım internet 8 Mbps ve Qos özelliğini kullanarak ağ bant genişliğini yaklaşık olarak 300 Kbps falan yaptığım oluyor. :D
Tabi bu şekilde yaptığımda anca internette gezinebilir, download için çok uygun bir hız değil.

Kardeşim bu olayı ben de yapmak istiyorum , kuzenlerden dolayı oyun oynayamaz hale geldim. Bana yardımcı olur musun ? Hızlarını yavaşlatmak istiyorum.
Modem modelim : Exper EWM-01

@theSkyress Modem biraz eski, misafir ağı özelliğiyle hız limiti koyma özelliğini desteklemiyor olabilir.
Modem arayüzünden misafir ağı ve QoS ile ilgili seçenekleri var ise ayar ekranını paylaşabilir misiniz?
Vodafone Huawei H300S modem desteklemiyor.

Son düzenleme:
@theSkyress Modem biraz eski, misafir ağı özelliğiyle hız limiti koyma özelliğini desteklemiyor olabilir.
Modem arayüzünden misafir ağı ve QoS ile ilgili seçenekleri var ise ayar ekranını paylaşabilir misiniz?
Vodafone Huawei H300S modem desteklemiyor.
Merhaba,
Ben telefon kullanıyorum ve evdekilerden birinin hızını kısıtlayabilirmiyim? (Qqs ayarlar seçeneği var)
Modemim:
300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router Model No. TD-W9970

Rehberdeki adımları takip ederseniz yaparsınız.
Çok uzun süre olmuş biri hortlatmış bende hortlatayım hocam bari :D Huawei HG658 V2 kullanıyorum, nasıl kısıtlayabilirim? Pek anlayamıyorum bu modem işlerinden. Bant genişliğini değiştirin tarzı şeyler vardı internette, öyle mi yapmam gerek?

Çok uzun süre olmuş biri hortlatmış bende hortlatayım hocam bari :D Huawei HG658 V2 kullanıyorum, nasıl kısıtlayabilirim? Pek anlayamıyorum bu modem işlerinden. Bant genişliğini değiştirin tarzı şeyler vardı internette, öyle mi yapmam gerek?
Çok da hort sayılmaz, eski bir konu ama halen güncel. :)
Modem arayüzünden ekran görüntüleri paylaşırsanız yorumlayabiliriz. Misafir ağı ya da QoS kategorisi olması lazım.

Geri
Yukarı