Evdeyken hastalık bulaşabilir mi?

clarkberk

Hectopat
Bu aralar çok takıntılıyım. Mesela 3 gün önce hastaneye gittim, doktor bir şey yok dedi. Ben de bu soruyu takıntıdan kurtulmak için soruyorum. Evde mesela akciğer hastası olabilir miyiz?

Yalnız yaşayıp evden hiç çıkmayıp korona olanı gördüm. Ama durduk yere akciğer hastası olmak zor. Belki aniden bir alerji oluşabilir bünyenize alışılmadık bir şey girerse. Bu da size nefes darlığı vs. çektiriyor olabilir eğer öyle bir durumunuz varsa. Yani her şey mümkün.

Bağışıklık sistemin kötüyse vücudun da istemsiz üretilen kanser hücrelerinden kanser olma ihtimalin var. Ama bu çok düşük bir ihtimaldir. Sigara içmiyorsan kendiliğinden (yukarıda dediğim hariç) hasta olamazsın. Ama hava yoluyla bulaşan hastalıklar da olma riskin var. Tabii pencere vesaire açık değilse bilemem.

Bu aralar çok takıntılıyım. Mesela 3 gün önce hastaneye gittim, doktor bir şey yok dedi. Ben de bu soruyu takıntıdan kurtulmak için soruyorum. Evde mesela akciğer hastası olabilir miyiz?
Bu tarz şeyleri takıntı yapmak oldukça saçma.Ama takındı insan iradesi doğrultusunda olmuyor işte.Hastalık siz evde uyurken bile herşey olabilir.Havada bulunan birşey size zarar verebilir.Aklına gelmeyecek binlerce şey olabilir.Bunları takıntı yaparsak yaşayamayız.Binlerce tehlikeden geçiyoruz hergün fakat farkında değiliz.Yani özetle hastalık heryerde bulaşabilir korunman imkansız.

Annemin verdiği her şeyi yiyorum. Mesela sebze, et ve meyve gibi. Bu bağışıklık sistemim iyi anlamına gelir mi?

Bazı insanların bağışıklık sistemi doğuştan çok güçlüdür. Bazılarının ise çok güçsüz. Annenizin veridiği yemekleri yediğinizden anlayamayız. Ne kadar ilaç kullanıyorsunuz gibi birçok soru var.

Geri
Yukarı