Eve Çok Sayıda Ödev Verilmesi

Remous

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Arkadaşlar başım belada. 2 senedir aynı İngilizce öğretmeni ile başımız belada. Kendisi ödev yapmayanı it gibi azarlıyor. Üstüne aileni çağırırım diyor ki çağırır hani. Bir de o kadar çok ödev veriyor ki. Bu gün perşembe. Yarın bir sayfa metni Türkçeye çevirip bir kadının hayatında yaptığı maddeleri cümleye çevirip, üstüne bir sayfadaki soruları çevirip cevaplayacağım. Ve resimler var orada olanları da cümleye çevirmem lazım. Daha kötüsü kaç senedir anlamadığım ve muhtemelen anlamamaya devam edeceğim geçmiş zamanda yapacağım bunları. İki günde bunları diğer ödevlerle birlikte normal bir insan yapar mı bunu? Bir de para topluyor fotokopi vereceğim evde yaparsınız diye. Bizim arkadaş da dedi. Normalde kendisi başarılıdır, bir kez ödevini yapmamış öğretmen azarlamış. Daha garibi sonra teneffüs olunca n'aber nasılsın diye sormuş. Ne yapalım biz ya? Geçen sene bir ay boyunca teneffüslere çıkartmadı zaten. Nasıl baş edeceğim biri yardım etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok basit istemediğin ödevi yapmayacaksın. O seni azarlıyorsa sende onu azarla dövecek hali yok ya. Ödevini yapmadığın için sana bir cezai işlem uygulayamaz en fazla sözlü notunu düşük girer. Sana saygı duymayan kişiye saygı duymana gerek yok. Kaçıncı sınıfsın?

Çok basit istemediğin ödevi yapmayacaksın. O seni azarlıyorsa sende onu azarla dövecek hali yok ya. Ödevini yapmadığın için sana bir cezai işlem uygulayamaz en fazla sözlü notunu düşük girer. Sana saygı duymayan kişiye saygı duymana gerek yok. Kaçıncı sınıfsın?

İstemediğim ödevi yapmazsam da sıkıntı olur. Zaten kitap çok saçma hani. Cümle de kuramıyorum, kursam da cevap veremiyorum. Ah bu geçmiş zamanlar... 7. sınıfım. Ben hocayı azarlarım da sonu disiplin olur. Bana saygı duymayan birine saygı duyamama konusu biraz doğru. Ama öğretmenimizin sorunları var bence. Okulun ilk başladığı haftalar herkes tişört ile yanarken deri montla dışarıda geziyordu:D Bu arada teşekkür ederim.

İstemediğim ödevi yapmazsam da sıkıntı olur. Zaten kitap çok saçma hani. Cümle de kuramıyorum, kursam da cevap veremiyorum. Ah bu geçmiş zamanlar... 7. sınıfım. Ben hocayı azarlarım da sonu disiplin olur. Bana saygı duymayan birine saygı duyamama konusu biraz doğru. Ama öğretmenimizin sorunları var bence. Okulun ilk başladığı haftalar herkes tişört ile yanarken deri montla dışarıda geziyordu:D Bu arada teşekkür ederim.
Geçmiş olsun böyle manyaklar hep bize denk gelir zaten.

@Remous Hocan hakaret ediyor mu?

Ona pek dikkat etmiyorum dedim ya fena azar çekiyor. Ödevimi yapamadım zaten. Yapmayacağım. Çünkü yapamıyorum. Çarşamba günü sınav var birde. Geçmiş zamanı katmazsa tamamdır. Ama şu geçmiş zaman...

Ortaokulda aşırı disiplin yoktur ama sözlü notun lise girişini etkileyebilir.

Ondan kasıyorum zaten kendimi. Genelde matematik ve İngilizce nin dışında 80 den aşağı not almam.

Geçmiş olsun böyle manyaklar hep bize denk gelir zaten.

Sizde de öyle bir öğretmen var mı? Varsa eğer sana da geçmiş olsun.

Her ne olursa olsun,bir insanı sevmek zorunda değilsin ama saygı göstermek zorundasın.
Bunu unutma. Hocayla özel bir konuşma yapın sınıfça. Belki anlar oda sizin halinizi. Çok zor bir şey değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı