Eve gelen altyapı hızını yükseltme

kandes2

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bulunduğumuz yerde maksimum hız: 11 Mbps.

Biz bunu yükseltmek istiyoruz ne yapmalıyız?

Şu an Türk Telekom kullanıyoruz, ayrıca fiber alt yapımız da yok. Superbox kullandık zamanında 5 Mbps dowland hızı vardı.

Nereye gitmeliyiz nasıl yükseltebiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulunduğunuz bölgeye yatırım yapılmalı. Bu da sizin gibi bir kaç kişinin söylemesiyle olacağını sanmıyorum. Evinizi taşısanız daha kolay olur muhtemelen.

Singapur'a ya da Polonya'ya gidebilirsin :D Dostum 3-5 kişiyle olacak bir şey değil yatırım yapılması lazım ama hat döşeme sadece Türk Telekom da olduğu için ve Belediyelerden kazı izinleri pek alınamaması nedeniyle yatırım pek yapılamıyor. Kısaca tekelleşmenin zararları.

Singapur'a ya da Polonya'ya gidebilirsin :D Dostum 3-5 kişiyle olacak bir şey değil yatırım yapılması lazım ama hat döşeme sadece Türk Telekom da olduğu için ve Belediyelerden kazı izinleri pek alınamaması nedeniyle yatırım pek yapılamıyor. Kısaca tekelleşmenin zararları.

15-20 Kişi imza toplasak yapmazlar mı alt yapı?

15-20 Kişi imza toplasak yapmazlar mı alt yapı?
15-20 kişi TT kullanıcısı mı ? Yakınlardan geçen fiber hat var mı ? Konum neresi hocam ? Fiber kısmında fazla bilgim yok ama 2 soruya cevabınız "Hayır" ise zor gelir biraz. İstanbul'un göbeğinde K. Çekmece'deyim E-5 in dibinde evim karşısı Florya arada yol var sadece Florya da Fiber olmayan yer yok(Zengin yeri) ben 8 Mbps hız alıyorum. Senelerdir gelecek fiber :D Gerisini sen anla :D

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Türkiye gelişmemiş bir ülke, sonuçlarını çekiyoruz maalesef. :(
Polonya cok mu gelişmiş hocam ? Gelişmekte olan bir ülkeyiz. Altyapı sorununu halledecek gücümüz var ama dediğim gibi tekelleşmeye takılıyoruz. TT yazlık evimin bulunduğu ilçeye 4G yi 2 sene sonra getirmiş bir firma altyapı mı yapacak ? Kaldır tekelleşmeyi Türkcell 10 senede her yeri fiber yapar emin ol.

15-20 kişi TT kullanıcısı mı ? Yakınlardan geçen fiber hat var mı ? Konum neresi hocam ? Fiber kısmında fazla bilgim yok ama 2 soruya cevabınız "Hayır" ise zor gelir biraz. İstanbul'un göbeğinde K. Çekmece'deyim E-5 in dibinde evim karşısı Florya arada yol var sadece Florya da Fiber olmayan yer yok(Zengin yeri) ben 8 Mbps hız alıyorum. Senelerdir gelecek fiber :D Gerisini sen anla :D

Eyüp Çırçır Mahalllesi. 15-20 kişi TT kullanıcısı olmasa bile kullanıyor olarak göstersek gelmez mi? Fiber alt yapı burada bulunmuyor. Birde Superbox neden bizde düşük hız verdi biliyor musunuz?

Eyüp Çırçır Mahalllesi. 15-20 kişi TT kullanıcısı olmasa bile kullanıyor olarak göstersek gelmez mi? Fiber alt yapı burada bulunmuyor. Birde Superbox neden bizde düşük hız verdi biliyor musunuz?
Hocam zor ama şansınızı bir deneyin Eyüp te bildiğim kadarıyla tam emin değilim ama çoğu yerinde fiber var diye biliyorum. Bir ümit :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı