Eve gelen bağlantı kablosunu değiştirme

Alper Karaca

Kilopat
Yer
Konohagakure
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oturduğum ev 2015'de yapıldı. Kısa bir süre önce TürkNet'e geçtim ve kopmalar çok fazla olmaya başladı. Başlarda normaldir derken çok fazla olmaya başladı destek kaydı açtığımda ilgileniyoruz dediler ama bir şey değişmedi. Sonrasında hala ADSL'de olduğumu görünce yeniden sordum ne zaman VDSL'e geçişim tamamlanacak diye aktivasyon devam ediyor dediler. Fakat sorun şu ki upload SNR değerim 21'ken download 11 benimde aklıma kablolar geldi. Ve evdeki konnektör CAT3 ve RJ11 konnektörlü. Evdeki bu kabloyu CAT6 olarak değiştirmek istiyorum. Forumlarda gezdim ama teknik pek bir şey bulamadım yardımcı olur musunuz? Modemim TD-W9970 VDSL2 destekli.

Screenshot_2020-04-14-14-51-48-279_com.android.chrome.jpg

IMG_20200414_162828.jpg

IMG_20200414_162819.jpg

IMG_20200414_162914.jpg

Elektrik tesisatçıları yapıyor genelde (bizimkini en azından ondan kontrol etti). O iş biraz sıkıntılı hocam kabloyu kutudan çekiyorlar ve çıkarıyorlar. Daha sonra yeni kabloyu ittirerek sokuyorlar oldu da bir yere takıldıysa dua et bence çünkü duvarı delmek zorunda kalıyorlar. Zamanında bizde değiştirmiştik eski evde Allah'tan duvar kırma muhabbeti olmadı.

Elektrik tesisatçıları yapıyor genelde (bizimkini en azından ondan kontrol etti). O iş biraz sıkıntılı hocam kabloyu kutudan çekiyorlar ve çıkarıyorlar. Daha sonra yeni kabloyu ittirerek sokuyorlar oldu da bir yere takıldıysa dua et bence çünkü duvarı delmek zorunda kalıyorlar. Zamanında bizde değiştirmiştik eski evde Allah'tan duvar kırma muhabbeti olmadı.

Birinci kattayım kapının hemen yanında ortalama 15-20 metre kaça yaparlar?

Birinci kattayım kapının hemen yanında ortalama 15-20 metre kaça yaparlar?
Biz bundan yaklaşık 6 sene önce yaptırdık usta tanıdık olduğu için işçilik 100 TL almıştı. Malzeme parası hariç.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı