Çözüldü Eve gelen DSL kablosunu direkt modeme bağlamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hayvanormal

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
r5800x3d
rtx3070ti
b550
3600mhz cl18
Meslek
güvenlik görevlisi birazda çiftçi ama hayalleri baska
Sokaktaki ankastre kutusundan gelen telefon hattı kablosuna, modem satın aldığımızda kutu içeriğinden çıkan DSL kablosu, telefon hattı kablosuna ek yapılıp modeme hat bağlanıyor.

Bunun yerine ankastreden gelen telefon hattı kablosuna rj11 uç takıp doğrudan modeme takmayı düşünüyorum. Böylece eksiz bir hat kablosu olacak. Ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Daha iyi olur diyorsanız nasıl yapabilirim? rj11 uçlar evde kendimiz takabiliyor muyuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ve merak ettim rj11 ucu direk bu telefon hattına takıp modeme baglayayım diye düşündüm. ek olmadan hat gelirse daha iyi iletir düşüncesi ile ama yapabiliyormuşum dediğiniz gibi o zaman bi deneyeyim 😅

ama bu telefon hattı kablosunun ucu bakır tel kablo, rj11e takılır mı acaba
Bağlayabilirsin. Ethernet kablolarının hepsi bakır tellerden ibaret, DSL'de 2 tane geliyor, VDSL'de ise 8 tane.

RJ11'i takıp direkt modeme bağlayabilirsiniz. Dediğim gibi, oldukça basit.
@Ellie Williams
Bende de ayni sorun mevcut. Altyapı 16, ADSL ama 50Mbps'ye kadar destekliyor. VDSL modem de destekliyor ama modem arayüzünde bolca DHCP hatasi alıyorum. İnternet hizim 1Mbps'lerde dolanıyor. Sizce sorun modemde mi yoksa telefon kablosunda mi?

Çünkü ADSL modem maximum 16Mbps destekledigi icin onu taktigimda kopma olmuyor ama VDSL olani takinca internet hızım çok düşüyor. Benim düşüncem port kutusundan gelen kabloyu CAT6 ile degistirsem sorun düzelecek gibi. Sizler ne diyosunuz?
Porttan gelen kabloyu değiştirmek düzeltmez, altyapıya uygun modem kullanmıyorsunuz.

100Mbps ADSL modemler var, bunları kullanırsanız sorun yaşamazsınız.

Geri
Yukarı