Eve gelen ustanın her şeyi istemesi

1 ister 5 ister değil. Adamı yevmiye usulü evine getirip çalıştırıyorsan, yemeğini içeceğini iş bitirene kadar vermekle mükellefsin. Annen baban kalender insanlarmış ki emekçiye iyi davranmayı biliyorlar. Umarım sende öğrenirsin.
Hocam ben zaten adama çalışması karşılığında para ödeyeceğim niye ekstradan yeme içmesini ödeyeyim ? Arada ince çizgi var birisi ikram olarak içecek verilir fakat diğeri saygısızlık olur.Hadi 1 kolayı suları falan geçtim fakat üstüne sigara + 3 defada kola aldırmak saygısızlığa girer.Hele ki parasını usta ödemiyorsa.

Hocam ben zaten adama çalışması karşılığında para ödeyeceğim niye ekstradan yeme içmesini ödeyeyim ? Arada ince çizgi var birisi ikram olarak içecek verilir fakat diğeri saygısızlık olur.Hadi 1 kolayı suları falan geçtim fakat üstüne sigara + 3 defada kola aldırmak saygısızlığa girer.Hele ki parasını usta ödemiyorsa.
Sizi haklı buluyorum bu konuda. Su zaten görgü kuralıdır çalışan kişiye soğuk su verilir. Kolayı da kabul edilim hadi ama sigara istemek ne bileyim...

Suratına söylemek istedim ustanın fakat ailemi anlattım zaten fazla alttan alıcı sakin birisi oldukları için ikna ettiler bir şey diyemedim.
Ailen için problem yoksa dert etme eğer aldıklarının parası senden çıktıysa babandan iste ayak işlerini yapmamak için dışarı kaç derim. İş kaç gün sürecek?

Arkadaşlar, bu eve gelen ustaya küfür etmemek için gerçekten zor duruyorum. Çatı su sızdırıyordu. Bir de kremitleri yenileyecektik. Neyse, adam her şeyi istemeye başladı. Yüzsüz gibi bir de. Su istedi, verdik. Çay istedi, verdik. En sonda yetti ama adam 4 seferdir kola almaya gönderiyor. Bir de biz veriyoruz parasını. Yüzsüz gibi babandan iste diyor bir de. 4 lt kola + bisküvi + sigara (26TL) parasını da biz verdik. Yemin ediyorum nasıl sabredeceğim bilemiyorum. Taktik verebilir misiniz?
Peki adam çalışıyor mu hiç ?

Ailen için problem yoksa dert etme eğer aldıklarının parası senden çıktıysa babandan iste ayak işlerini yapmamak için dışarı kaç derim. İş kaç gün sürecek?

Ailem karşılayacak ücreti açıkçası karşılayacak ücreti durumumuz rahatlıkla var fakat ben hep tutumlu olarak büyüdüm yani fazla paramız olsa bile gereksiz harcamadan kaçındım. Şu an artı olarak adamın istediklerini almak zoruma gidiyor. Paranın benden çıkmayacağını bilsem bile yine de zoruma gidiyor adamın istedikleri.

Ailem karşılayacak ücreti açıkçası karşılayacak ücreti durumumuz rahatlıkla var fakat ben hep tutumlu olarak büyüdüm yani fazla paramız olsa bile gereksiz harcamadan kaçındım. Şu an artı olarak adamın istediklerini almak zoruma gidiyor. Paranın benden çıkmayacağını bilsem bile yine de zoruma gidiyor adamın istedikleri.
Sen en temizi adamı kovala. Çatıyı da kendin aktar. Paran cebinde kalır. :)

Geri
Yukarı