Eve gelince konu tekrarı veya ders çalışıyor musunuz?

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar konu tekrarı yapmak istiyorum. Ders çalışmak istiyorum eve gelince ama yapamıyorum kesinlikle. Hep saatten saate günden güne atıyorum.
Öneri alabilir miyim?😞

Hep söz veririm eve gelince çalışacağım diye ama kitabın yüzünü dahi açmam.

Çalışmadığın sürece başarılı olamazsın. Eğer başarılı olmak istiyorsan tekrar yapmalısın.
Her gün küçük bir not defterine yaptığın çalışmaları yap. Çalışmadığın zaman bir eksiklik hissedeceksin.

Bu arada kaçıncı sınıfsın?

Ben yapmıyorum ve bana kalırsa çok da kendini kasmaman lazım. 12 yıldır bir kere bile evde çalışmamışımdır ama her sene sonunu takdir ile bitiriyorum. Olay çok çalışmak değil, iyi çalışmak.

Az da olsa sınavlardan yüksek alıp dersi geçmek için günde 30dk-1 saat okulda yapılan konuları tekrar etmek iyi olur mu?
+ ne yapılabilir?

Ben yapmıyorum ve bana kalırsa çok da kendini kasmaman lazım. 12 yıldır bir kere bile evde çalışmamışımdır ama her sene sonunu takdir ile bitiriyorum. Olay çok çalışmak değil, iyi çalışmak.
Çalışma yönteminiz nedir?

Olay takdir ile bitirmekten çok iyi sıralama yapmak olmalı bence. 98 ortalamalı arkadaşım 140k yapmıştı mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı