Eve icra gelince laptopu alırlar mı?

DeetFath

Kilopat
Daha fazla  
Ben borçlarımı ödeyemediğim için icralık oldum. Daha gelmediler ama gelicekler galiba. Öğrenci oldugumdan apartta oturuyorum. İkametgahım burada, evde sadece bana ait değerli eşya laptopum var. Sizce bunu alırlar mı ? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben borçlarımı ödeyemediğim için icralık oldum. Daha gelmediler ama gelicekler galiba. Öğrenci oldugumdan apartta oturuyorum. İkametgahım burada, evde sadece bana ait değerli eşya laptopum var. Sizce bunu alırlar mı ? Yardımcı olur musunuz?
Para edecek en ufak şeyi bile alıyorlar ki laptop ne ki... alırlar.

Ben borçlarımı ödeyemediğim için icralık oldum. Daha gelmediler ama gelecekler galiba. Öğrenci oldugumdan apartta oturuyorum. İkametgahım burada, evde sadece bana ait değerli eşya laptopum var. Sizce bunu alırlar mı? Yardımcı olur musunuz?

Bildiğim kadarıyla kişisel ürünleri alamıyorlar ama yine de bu işleri iyi bilen birine sor. Ya da cihazı ailene veya güvendiğin bir arkadaşına emanet et bir süre.

Yargıtay 12. Hukuk Dairesi’nin 2012/22279 Esas, 2013/11536 Karar ve 26.03.2013 tarihli kararında bilgisayarın lüzumlu ev eşyası olduğu ve haczedilemeyeceği ifade edilmiştir.

Evde bulunması gereken zorunlu eşyalar listesindedir bilgisayar. Evde yalnızca 1 adet varsa alamazlar.

Geri
Yukarı