Eve Online'a yeni başlayanlar ve başlamayı düşünenler için bilgilendirme

leonidasGG

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Arkadaşlar merhaba bu konu oyun arayan ancak bulamayan arkadaşlarımız için bir tavsiyedir ve herhangi bir kar amacı yoktur.

Öncelikle MMORPG severler olarak düzgün bir oyun bulmamız son yıllarda gerçekten zorlaştı ve can sıkıcı olmaya başladı. Ben bir süredir oyun arıyordum ve eve Online'ı buldum oyun aşırı geniş kapsamlı bir sandbox oyunu uzay temalı bir oyun ve 7500 adet farklı güneş sistemi, 4 farklı seçebileceğiniz insan topluluğu mevcut ayrıca oyun sandbox olduğu için tek sunucuda binlerce insan oynuyor yani savaş etkinliklerinde 10000 hatta 20000 kişilik savaşlar olabiliyor. Bunlar güzel yanlarının bir kısmı şimdi gelelim kötü kısımlarına oyun Türkçe dil desteğine sahip değil maalesef ve Türk oyuncular oyun başlarda karışık olduğu için hemen bırakıyorlar. Ancak oyunun zorluğu sadece 1-2 hafta sürüyor (oynama sürenize göre değişiklik gösteriyor.) Ve oyun bu haftalarda öğretici olmadan kendi başınızın çaresine bakmanız için sizi eğitiyor örnek vermek gerekirse saldırı nasıl yapılır, madencilik, kaşiflik, ticaret nasıl yapılır bunları öğretiyor. Ayrıca oyunda meslekler mevcut ve birinden sıkılınca hiçbir ceza ve benzeri bir yaptırım olmadan başka bir mesleğe yönelebilirsiniz. Ayrıca oyunda toplamda 300'den fazla gemi de mevcut kendinizi geliştirip daha iyi gemiler ve silahlar kullanabilirsiniz. Zaten kariyer görevlerinde size farklı farklı gemiler ve silahlar veriyor oyun. Ayrıca diğer bildiğimiz MMORPG oyunlarındaki gibi skill geliştirmek için savaşıp seviye atlamıyoruz arkadaşlar eğitim kısmında bir sürü yetenek ağacı mevcut ve bunlardan birine girip geliştir diyorsunuz ve yeteneğin seviyesine göre bir süre içinde tamamlanıyor örn; (gunnery) yetenek ağacında railgun kullanmamızı sağlayan (light hybrid turret) yeteneği 1. seviye için 17 dakika isterken 2. seviyesi 2 saat istiyor ve seviye arttıkça sürede artıyor. Sizde o geliştirme yapılırken mesleğinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz bana özelden mesaj atabilirsiniz. Bildiğim her şeyi sizlere de öğretmekten mutluluk duyarım şimdiden herkese iyi oyunlar

Uyarı: Oyun Ultima Online gibi bir combat tarzına sahip yani geminiz patlarsa gemi ve içindeki her şey gider ancak istasyonda bıraktıklarına bir şey olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk oyuncular oyun başlarda karışık olduğu için hemen bırakıyorlar.
Kesinlikle doğru, ben başladığımdan bir süre sonra bırakmıştım. Öğrenmek için Türk kaynakların azlığı ve iyi seviyede İngilizce gerekmesi kafama karıştırıcı, Google Anlık Çeviri olmasa kafam çorba olucak. Yinede oyuna yeniden başlamayı düşünüyorum. Duyduğum kadarıyla iki büyük oyun içi şirket birbirlerine yeniden savaş açıcakmış. Belki izlemesi keyifli olur.

Oyuna başlamadan önce ırkların özelliklerine bakmamıştım, Amarr daha güzel gözüktüğü için onu seçmiştim ancak sayısı en az olan ırk olduğunu anlamam biraz sürdü. O yüzden en son Jita'ya doğru sürmüştüm gemiyi, orda da maden olmaması, maden toplamak dışında başka bir meslek yapmayı bilmeyen biri için "bruh" an oldu.

Umarım eğitim modunda iki taretinden birine mermi koymayı unutan tek kişi değilimdir.

Bu eve online "ogame" gibi bisey mi. Madencilik filoculuk kasifcilik falan bunlar ogame de olan şeyler. O tarz bir oyun mu bu eve online

Hayır
Bu eve online "ogame" gibi bisey mi. Madencilik filoculuk kasifcilik falan bunlar ogame de olan şeyler. O tarz bir oyun mu bu eve online

Hayır Tema uzay hatta asimov'un vakıf serisinden esinlenildiğini düşünüyorlar. Ama tarayıcı tabanlı deil 3 boyutlu bir oyun bir de bu oyuna benzer bir mekanikte open perpetum var ama grafikleri eve 'in yanından bile gecemez temasıda robotlar üzeirine zaten 2015 den beri eve oynuyorum ve arada sadece küçük pixel art oyunlar dışında oyun oynamıyorum..

Yeni konular

Geri
Yukarı