Everest 450W PSU HD 7750 ve Q9500 sisteme yeterli mi?

Kısmen yeterli gelir. Hangi anakartı ve sistemi almayı düşünüyorsunuz söylerseniz yardımcı olabiliriz.

O sistem emanet bile olamayacak kadar vasıfsız bir PSU'ya takılmamalı. Dediğim gibi önce anakartı gidip test ettirsin, bir sıkıntısı var mı yok mu baksın. Ondan sonra PSU'mu anakart mı karar verelim.

O sistem emanet bile olamayacak kadar vasıfsız bir PSU'ya takılmamalı. Dediğim gibi önce anakartı gidip test ettirsin, bir sıkıntısı var mı yok mu baksın. Ondan sonra PSU'mu anakart mı karar verelim.

Doğru söylüyorsun. Ama PSU rest edilebilir bence. Kör yüke bağlanarak. Eğer gerekli ekipman bulunabilirse denenebilir ama bende kullanılmasından yanayım. O yüzden açıkçası 300W'lık düzgün bir PSU bile iş görecektir.

Şöyle bir şey de var mesela PSU kablosunu cıkar tak yaptım PC kendini açarken paso resliyor. 10-15 kere res atıyor sonra kapatıyorum RAM'i ve ekran kartını çıkar tak yapıyorum sonra kısmen düzeliyor.

Şöyle bir şey de var mesela PSU kablosunu cıkar tak yaptım PC kendini açarken paso resliyor. 10-15 kere res atıyor sonra kapatıyorum RAM'i ve ekran kartını çıkar tak yapıyorum sonra kısmen düzeliyor.

O nasıl sorun ve çözüm öyle. Temassızlık yapıyor olmasın o. Biraz tuhaf bir şeymiş açıkçası.

O nasıl sorun ve çözüm öyle. Temassızlık yapıyor olmasın o. Biraz tuhaf bir şeymiş açıkçası.

PCI Express tırnağı kırık tam sabit değil onla bir alakası olabilir mi?
Yani hocam sorun o kadar garip ki anlayamıyorum. 1 yıldır böyle kullanıyorum ama işkence oluyor. Eğer PC'yi açmayı başarabilirsem sonraki kapatışıma kadar kullanabiliyorum sıkıntı çıkmıyor genelde oyun oynuyorum. Bu da çok saçma sabah odayı havalandırmak için camı açıyorum içeri soğuk hava girince PC gene bozuluyor, tesadüf değil çok kez denedim ve öyle oluyor. Acaba soğuk hava girişleri falan çok kücük miktarda olsa oynatıyor mu?
Bir şey daha söyleyeyim. Reslenme 2 aşamada oluyor
1. BIOS ekranı gelmeden reslenme
Bu genelde PSU çıkar tak yapınca ya da odayı havalandırınca oluyor.
2. Windows yüklenirken reslenme.
Windows logosu dönüyor artık açılacak PC Ethernet okuma sesi falan geliyor derken tak gidiyor. Ekran kartını çıkar tak yaptımmı düzeliyor.
Bunlar dışında res yemiyor

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220110-111439_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20220110-111439_WhatsApp.jpg
    115,2 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Ekran kartını yuvaya oturttuktan sonra sağlamlaştırmak için vidalayabilirsiniz eğer vidalamadıysanız. Benim anakartta da kilit kırık fakat sıkıntı çıkarmıyordu. Bilgisayarcı yakınsa komple sistemi götürün, güvendiğiniz birine, hem PSU'yu hem de anakartı test edersiniz.

Sonradan gördüm o anakarta o kuzey köprü soputucusu mu komuşlar Allah aşkına. O anakarta o konulur mu hiç.
Benim G41 bile daha yakışıklı.

Dosya Ekleri

• images.jpeg-2.jpg
    images.jpeg-2.jpg
    43,3 KB · Görüntüleme: 9

Geri
Yukarı