Everest 460W PSU'lu sistem oyunda ve benchmark testinde kapanıyor

minigod

Hectopat
Daha fazla  
RAM
6 GB
SSD veya HDD modeli
SANDİSK 120 GB
Ekran kartı
MSİ GTX 1050 2 GB GAMİNG X
Anakart
MSI 760GM-P23/FX (MS-7641)
İşlemci
AMD FX-6300
Bilgisayarım oyun açtığımda veya benchmark testi yaptığımda hemen kapanıyor. 1 ay önce bilgisayarcıya götürmüştüm, bana bir sıkıntısı olmadığını söyledi. Test falan yapmış, kapanma olmamış. Fakat bizim eve getirdiğimde tekrar kapanıyor. HWMonitor uygulamasından voltaj değerlerine baktım, düşüktü. Sonra BIOS'tan baktım, orada normaldi. Uygulama yanlış gösteriyor mu diye OCCT ile voltaj değerlerine baktım, orada da düşük gösteriyordu.

PC özelliklerim:
MSI 760GM-P23/FX. (MS-7641)
AMD FX-6300.
6 GB Bellek.
MSI GTX 1050 2 GB Gaming X Ekran Kartı.
Everest 460W PSU.

Voltaj Değerlerim;

IMG_20221009_195731.jpg
IMG_20221009_195920.jpg
IMG_20221009_200115.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağını ne zamandır kullaniyorsunuz? Eski bir PSU ise kapasitörler özelliklerini kaybetmiştir. Ya da 460W yazması önemli değil, yazan değerleri veremeyecek kadar kalitesizdir.

Test yaparken 'bilgisayarcınızın' yanında mıydınız

Değildim fakat testi OCCT'den yaptığına eminim son indirmelerde o vardı.

Güç kaynağını ne zamandır kullaniyorsunuz? Eski bir PSU ise kapasitörler özelliklerini kaybetmiştir. Ya da 460W yazamadı önemli değil yazan değerleri veremeyecek kadar kalitesizdir.

Bilgisayarı 2. el almıştım 2.5 sene falan oluyor alalı.

Değildim fakat testi OCCT'den yaptığına eminim son indirmelerde o vardı.
Bu kadar emin olmanız bana mantıklı gelmiyor, programı indirip hiç açmamış da olabilir. Gözünüzle görmeden inanmayın. Halen fikrim değişmedi, PSU değiştirmenizden yanayım.

Bu kadar emin olmanız bana mantıklı gelmiyor, programı indirip hiç açmamış da olabilir. Gözünüzle görmeden inanmayın. Halen fikrim değişmedi, PSU değiştirmenizden yanayım.
OCCT programını açtıktan sonra açtığınız dosyanın içine config dosyası geliyor ve indirmelerde o dosya vardı o yüzden söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı