Everest Crystal ön paneli çıkmıyor

urn4ga

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450-M-A PRO MAX, CPU: AMD Ryzen 3 3200G, GPU: MSI GTX 1650 LP OC 4GB, RAM: HyperX Fury Black 8x2GB 3600MHZ RGB, PSU: Corsair TX650M Kasa: Everest Crystal, Termal Macun: Arctic MX-4
Meslek
Öğrenci, yarı zamanlı grafiker ve developer
Everest Crystal kasa kullanıyorum. 3 sene önce bütçe yetmiyor diye mecburen almıştım. Ön tarafı açıp temizlemek istiyorum ama kasanın önünü açmayı beceremedim.

Everest Crystal kasa kullanıyorum. 3 sene önce bütçe yetmiyor diye mecburen almıştım. Ön tarafı açıp temizlemek istiyorum ama kasanın önünü açmayı beceremedim.
Yan kapakları açıp parmaklarını içeriden ön panele doğru sokarsan 2 veya 3 tane kilide denk gelirsin ve yanlara doğru bastırınca panel kendini dışarı atar.

@urn4ga beyaz çizginin arka tarafı kasa içinden parmağını gezdir. Yukarıdan aşağıya doğru 2 veya 3 tane klips olmalı. Onlara bastırınca ön panel dışarı atacaktır. Kasanın iki tarafından yapacaksın.

IMG_20230608_115725.jpg

Belki klips olmayabilir o da var. O zaman dışarıdan ince bir şeyle hafif hafif kastırarak açılır.

@urn4ga beyaz çizginin arka tarafı kasa içinden parmağını gezdir. Yukarıdan aşağıya doğru 2 veya 3 tane klips olmalı. Onlara bastırınca ön panel dışarı atacaktır. Kasanın iki tarafından yapacaksın.

Eki Görüntüle 1811779

Belki klips olmayabilir o da var. O zaman dışarıdan ince bir şeyle hafif hafif kastırarak açılır.

Hocam şu an kasanın yanından baktım var sanırsam öyle bir şey. Bakıp tekrar yazacağım size.

Eki Görüntüle 1811779

Hocam şu an açtım. Klips değil plastikler geçmeli üzerine. Ama bir sorum daha var. Görseli aşağıya ekliyorum; bu kasanın önü komple cam. Benim bu camı çıkarıp arkasına filtre yapabilme ihtimalim ne olur sizce? Bu cam halindeyken 4GHz overclock yapabiliyorum 70 derece Max görüyor. Ekran kartım garantide bir üst model değişim bekliyorum RX570 üstünde bir şey gelecek darboğaz misliyle olacak. Net overclock yapabilmem lazım bu cam nasıl çözülür? @UğurDündarın Dövdüğü Adam

Dosya Ekleri

• 16862417415071107052939678101339.jpg
    16862417415071107052939678101339.jpg
    114,3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
@urn4ga sadece kenarlardan yapıştırılmışsa belki biraz zorlamayla çıkarılabilir ama yuvarlak kısımlardan da yapışma varsa oralarda kırılma olabilir diye düşünüyorum. Fotoğraftan çok da bir şey anlaşılmıyor. Çok da üzülmezsen camı kırabilirsin mesela. İleride fikrin değişirse pleksi kestirip yerine yapıştırabilirsin.

@urn4ga sadece kenarlardan yapıştırılmışsa belki biraz zorlamayla çıkarılabilir ama yuvarlak kısımlardan da yapışma varsa oralarda kırılma olabilir diye düşünüyorum. Fotoğraftan çok da bir şey anlaşılmıyor. Çok da üzülmezsen camı kırabilirsin mesela. İleride fikrin değişirse pleksi kestirip yerine yapıştırabilirsin.

Hocam şöyle bir karar verdim; bu camın yerine direk kasanın önüne paneli takmadan fanların üzerine toz filtresi takmak. Sineklik gibi bir şey olsa yeterli olur sanırım. Camı kırma fikri bana da geldi ama ileride bu kasayı satma ihtimalim var o yüzden kırmak istemiyorum. Kendi ön paneli çok güzel duruyor aslında ama overclock yapmam lazım. Aslında paneli bir 3 5 cm ileride tutup öyle bıraksam? Panelle kasa arasında boşluk olacak şekilde?

@urn4ga direkt karşıdan çekeceği hava ile yandan çekeceği hava fark eder. Görüntüden feragat edip komple sineklik çek. Yapabiliyorsan bahçe çitlerinde kullanılan tellerden alıp panele benzer çerçeve yap ve sinekliği üzerine geçir. Böylece sineklik fana yakın olmadığından tozlanması da biraz gecikir.

@urn4ga direkt karşıdan çekeceği hava ile yandan çekeceği hava fark eder. Görüntüden feragat edip komple sineklik çek. Yapabiliyorsan bahçe çitlerinde kullanılan tellerden alıp panele benzer çerçeve yap ve sinekliği üzerine geçir. Böylece sineklik fana yakın olmadığından tozlanması da biraz gecikir.
Nasıl yani hocam? Ben fanların vidalarının yardımıyla sineklik gibi bir şey tutturacaktım. Bu çerçeveyi anlamadım hiç.

Geri
Yukarı