Everest Eagle Kasaya Mod Çalışması için Tavsiye

Dostum, sıvı soğutma custom mu olacak yoksa hazır mı? Bence custom yapmalısın, bu kasaya o yakışır ;). İleride ekran kartı, ram ve anakartı da sıvı soğutma şansın olur.

Dostum, sıvı soğutma custom mu olacak yoksa hazır mı? Bence custom yapmalısın, bu kasaya o yakışır ;). İleride ekran kartı, ram ve anakartı da sıvı soğutma şansın olur.
@JfWinks Costum sıvı soğutma alacağım. Sonra da kullanırım belki. En kısa sürede dremel ve kauçuk alıp kablo düzenlemedi yapacağım. Yeni ve daha iyi 3 adet HDD, SSD kızağı yaptırıp kasama takacağım. Bu arada yeşil ekran elime geçti. Gayet de iyi çalışıyor ancak ışıklandırma biraz problem. :/ Buyurun yeşil ekranın resmi. Ayrıntılı resimler annemin Note 3'ünde kaldı. Sonra onları da atacağım.
WIN_20140902_130359.JPG

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar. Okulların açılmasıyla beraber yazlıktan eve geri döndük. Buyurun bilgisayarım ve masamın son hali. Haftaya klavye çekmecesi gelecek. Onun etrafına da LED döşeyip karbon fiber kaplayabilirim belki. Ve son olarak çoklu fişimi yazlıkta unuttuğum için bilgisayarı açamıyorum.

IMG_20140917_210532.jpg

IMG_20140917_210517.jpg

IMG_20140917_210503.jpg

Düzenleme: Resimler ters çekilmiş ve bunu daha şimdi anlıyorum... Terslik için özür dilerim.

Dosya Ekleri

• IMG_20140917_210532.jpg
    IMG_20140917_210532.jpg
    201,2 KB · Görüntüleme: 326
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar. Uzun bir aradan sonra konuya geri dönüyorum. Dremel ve bir kaç parça aldım. buyurun resimleri. (Resimleri düzgün çekemediğim için internetteki resimleri koyuyorum.
dremel®3000evtamiriprojekiti-9179.jpg

P_500.jpg
CREATIVE_SBS_A60_4W_RMS_11_HOPARLOR_SIYAH(2).JPG

Bir de 4 GB Ram aldım. Onun resmini atmaya gerek duymadım. Şimdiki yapacağım ilk iş bir fan kontrolcü hazırlamak olacak. 1-2 hafta içerisinde detaylı bir şekilde yapım videosu ile bitirmiş olurum herhalde.

Arkadaşlar konuya son mesaj attığımdan baya bir süre geçmiş. Sosyal'den biraz uzak kaldım sanırım. Masam falan kırıldı bu arada. Tabi okul da var. Dolayısıyla modifiye işi biraz alt üst oldu. Ama hızlı veya yavaş, bu sistemi modifiyeye devam! Sistemimin son görüntüsünü birazdan çekip atacağım. LED'lerim bir kaza sonucu yandı. Yine led alacağım ama bu sever RGB olmayacak. Zaten bir tek mavi renk açık duruyordu. :p

Yaklaşık 8 aylık bir aradan sonra sizlerle tekrar beraberim arkadaşlar. Şunu fark ettim ki kasanın üzerinde elimde bir plan olmadan önemli bir oynama yapamıyorum. Bende kasamı modellemeye başladım. Bu 8 aylık arada anakartımı değiştirdim, yeni bir güç kaynağı aldım (Artık her gün "Birazdan patlayacak!" demiyorum.) ve GTX960 aldım. Şu an sistem masada duruyor. Kasaya bir adet 120mm fan deliği çizdim kesiliyor şu an. Birde 3.5" HDD yuvalarını kestiriyorum. Çok şekilsiz duruyorlar ve arkaya bakmadıkları için kablo kirliliği yapıyorlar. Onun yerine eski bir 5.25 DVD yazıcının kasasını çıkardım. HDD'lerimi 3M çift taraflı bant ile oraya yapıştıracağım. (Not: Bantın 3M olması önemliymiş. Sanırım en iyi çift taraflı bantlardan biri. İnternet sağ olsun her gün yeni bir şey öğreniyoruz.) Onun dışında belki cam panelin yanını - Eğer bilgisayara bir isim bulabilirsem. - kestirip bilgisayarın ismini yazacağım. Arkasına da plexi glass koyarsam tam olur LED'lerden aldığı ışıkla parlar. :D En son olarak da 5.25" yuvaları beyaza boyayacağım. Fractal Design'ın kasalarına benzetmek amacım. Akşam eğer gelirse kasanın kesilmiş halinin fotoğraflarını atarım. Ben şimdilik sizi bilgisayarın şu anki halinin ve kasanın 3D modelinin resimleriyle baş başa bırakayım en iyisi. :) @SypeR @Recep Baltaş
zer0.png

Güncelleme: Arkadaşlar mükkemmel bir hata yapıp göndermeyi unutmuşum. -_- Fark edene kadar kasam geldi. Peki bu sefer gol mü? Tabi ki değil. HDD yuvaları tam olarak kesilmemiş. Ayrıca fan yuvasının da delikleri yok. Cuma günü tekrar göndereceğim. Boyama da yapabilirlermiş boyanacak kısmı tamamen bantlayıp göndereceğim bu sefer. Herkesin pozitif veya negatif yorumlarını ve tavsiyelerini bekliyorum arkadaşlar. Buyurun kasanın şimdiki halinden resimler:

Başlıksız-4.jpg
ss.jpg

ads.jpg

Evet arkadaşlar. Uzun bir aradan sonra konuya geri dönüyorum. Dremel ve bir kaç parça aldım. buyurun resimleri. (Resimleri düzgün çekemediğim için internetteki resimleri koyuyorum.
Eki Görüntüle 26517
Eki Görüntüle 26518 Eki Görüntüle 26520

Bir de 4 GB Ram aldım. Onun resmini atmaya gerek duymadım. Şimdiki yapacağım ilk iş bir fan kontrolcü hazırlamak olacak. 1-2 hafta içerisinde detaylı bir şekilde yapım videosu ile bitirmiş olurum herhalde.

Arkadaşlar konuya son mesaj attığımdan baya bir süre geçmiş. Sosyal'den biraz uzak kaldım sanırım. Masam falan kırıldı bu arada. Tabi okul da var. Dolayısıyla modifiye işi biraz alt üst oldu. Ama hızlı veya yavaş, bu sistemi modifiyeye devam! Sistemimin son görüntüsünü birazdan çekip atacağım. LED'lerim bir kaza sonucu yandı. Yine led alacağım ama bu sever RGB olmayacak. Zaten bir tek mavi renk açık duruyordu. :p

Yaklaşık 8 aylık bir aradan sonra sizlerle tekrar beraberim arkadaşlar. Şunu fark ettim ki kasanın üzerinde elimde bir plan olmadan önemli bir oynama yapamıyorum. Bende kasamı modellemeye başladım. Bu 8 aylık arada anakartımı değiştirdim, yeni bir güç kaynağı aldım (Artık her gün "Birazdan patlayacak!" demiyorum.) ve GTX960 aldım. Şu an sistem masada duruyor. Kasaya bir adet 120mm fan deliği çizdim kesiliyor şu an. Birde 3.5" HDD yuvalarını kestiriyorum. Çok şekilsiz duruyorlar ve arkaya bakmadıkları için kablo kirliliği yapıyorlar. Onun yerine eski bir 5.25 DVD yazıcının kasasını çıkardım. HDD'lerimi 3M çift taraflı bant ile oraya yapıştıracağım. (Not: Bantın 3M olması önemliymiş. Sanırım en iyi çift taraflı bantlardan biri. İnternet sağ olsun her gün yeni bir şey öğreniyoruz.) Onun dışında belki cam panelin yanını - Eğer bilgisayara bir isim bulabilirsem. - kestirip bilgisayarın ismini yazacağım. Arkasına da plexi glass koyarsam tam olur LED'lerden aldığı ışıkla parlar. :D En son olarak da 5.25" yuvaları beyaza boyayacağım. Fractal Design'ın kasalarına benzetmek amacım. Akşam eğer gelirse kasanın kesilmiş halinin fotoğraflarını atarım. Ben şimdilik sizi bilgisayarın şu anki halinin ve kasanın 3D modelinin resimleriyle baş başa bırakayım en iyisi. :) @SypeR @Recep Baltaş
Eki Görüntüle 110506

Güncelleme: Arkadaşlar mükkemmel bir hata yapıp göndermeyi unutmuşum. -_- Fark edene kadar kasam geldi. Peki bu sefer gol mü? Tabi ki değil. HDD yuvaları tam olarak kesilmemiş. Ayrıca fan yuvasının da delikleri yok. Cuma günü tekrar göndereceğim. Boyama da yapabilirlermiş boyanacak kısmı tamamen bantlayıp göndereceğim bu sefer. Herkesin pozitif veya negatif yorumlarını ve tavsiyelerini bekliyorum arkadaşlar. Buyurun kasanın şimdiki halinden resimler:

Eki Görüntüle 110508 Eki Görüntüle 110511
Eki Görüntüle 110512
Güzel gidiyor. Gelişmeleri takip ediyoruz. ;)

Güzel gidiyor. Gelişmeleri takip ediyoruz. ;)
Teşekkür ederim. :)

Arkadaşlar bu gün bir arkadaşım 850 TL'cik yeni bir klavye aldığı için bana eski klavyesini (G510) verdi. Zaten Kasanın renk temasını siyah-kırmızı-beyaz yapmayı düşünüyordum. Vatan Bilgisayar'dan da A4Tech Bloody V7MA sipariş ettim. Farklı bir klavye denemiş olmam da Devastator klavye fare setinin tam bir nimet ve f/p ürünü olduğunu öğretti bana. Hocam yok, olmuyor. Abanmadan yazı yazamıyorum artık hiç bir klavyeyle. Alışacağız artık. Kasayı da saat 22:30 - 23:00 gibi getirir babam herhalde. Kablo saklama sistemini biraz genişlettim ve geliştirdim. Bir de 120mm PVC fan filtresi aldık mı tam olacak. Acaba sadece mesh gibi bazı kısımları siyah bırakıp geri kalanını tamamen beyaza boyatsam mı diye düşünmedim değil. Ancak birkaç arkadaşıma sorduktan sonra vazgeçtim. Geldiğinde kasanın resimlerini atarım. Yarın da mouse gelirse masayı iyice bir toparlayıp tüm ekipmanların yerini göstereceğim. Takipte kalın. :)

Not: Hocam bu G510'da ışık bana en yüksek seviyede az geliyor. Devastator'a mı alıştım diye yoksa herkeste böyle mi?

Güncelleme : Arkadaşlar kasa geldi ama fotoğraf çekemedim saat geç olduğu için. Bu gün saat 3-4 gibi atarım fotoğrafları. Kasa güzel olmuş ama hala eksiklerimiz var; ayaklar! Ama sanırım bir çözüm buldum. Dedemin (Apple'a tapmaya başlamadan önce.) kullandığı kasanın ayaklarını kullanacağım. Takipte kalın. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı